Bäckmanin toiminta on lähellä maanpetosta

Bäckman on yhteistyössäVenäjän kanssa joka sanoo olevansa sodassa natomaita ,joihin Suomikin kuuluu, vastaan.

https://www.minilex.fi/a/maanpetos-on-sodan-ajan-rikos

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010872625.html
25257
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Dosentilla näyttää olevan Venäjän korkeimman johdon antama suoja. Ehkä se selittää miksi hän saa touhuta vapaasti.

1Äänestä

Bäckmanni on nykyisin Venäjän kansalainen

Äänestä
  • Ja Suomenkin kansalainen. Ellei ole luopunut siitä.

    1Äänestä

Suomi tunnustaa kaksoiskansalaisuuden Venäjä vain Venäjän kansalaisuuden.

Äänestä
  • Kenenkäs hanke tämä kaksoiskansalaisuus venäläisille oikein olikaan Tavja Halosen? Populisti-Stubbin?

    Äänestä

No kuka sitä Bäckmanin täällä oloa kaipaa??

1Äänestä

Puten lätti on menossa kivikaudelle ja Bäckman sopii sinne hyvin .

1Äänestä

Onkohan tuolla Putinin puudelilla, päkmannilla, lopultakaan suurtakaan merkitystä yhtään mihinkään. Ei varmastikaan.

Suomessa tuo puudeli vain ärsyttää, mutta ei vaikuta yhtään mihinkään. Tuskin edes suomalaisiin pikkuruisen putinmielisiin tiltuihin yms porukoihin ihan oikeasti.

Ja olen satavarma, että kyllä myös Venäjän johdossakin ollaan täysin tietoisia kaverin tyhjänpäiväisyydestä. Tietysti propaganda käyttää tuollaisia surutta hyväkseen, vaikka tietävät sen hyödyttömyyden muuhun kuin ehkä joidenkin tietämättömien venäläisten kusettamiseen, mutta ’tosipaikan’ tullessa tuollaiset unohdetaan hetkessä jonnekin pölyyntymään. Hyödylliset idiootit ovat käyttökelpoisia vain niin kauan, kun niistä uskotaan hyötyvän.

1Äänestä

Bäckman sai Venäjän kansalaisuuden Putinin erikoisluvalla jolloin hänen ei tarvinnut luopua Suomen kansalaisuudesta. Jos Venäjän kansalaisuutta hakee itse aiemmista kasalaisuuksista on luovuttava.

Äänestä
  • Kansalaisuuden voi myös menettää ja Bäckmänin kohdalla asia voisi olla ihan aiheellinen .

    Kansalaisuuden menettäminen
    Voit menettää Suomen kansalaisuuden, jos

    -sinulla ei ole riittävää yhteyttä Suomeen,
    -olet antanut vääriä tietoja Suomen viranomaisille
    -olet syyllistynyt maanpetos-, valtiopetos- tai terrorismirikokseen.


    Ottaen huomioon Bäckmännin jatkuva maanpetoksellinen toiminta terroristiseksi julistetun diktatuurin asiamiehenä sekä kyseisen diktatuurin terroristi iskut kuten tänäänkin julki tullut kaapeleiden katkominen ja muut provosoinnit maatamme kohtaan näkisin että Bäckm än voitasiin karkoittaa Suomesta ja häneltä evättäisiin hyvällä syyllä Suomen kansalaisuus .

    1Äänestä

Bäckman on syrjäytynyt aivan kaikesta toiminnasta, mihin hän on joskus nuoruusvuosinaan valmistautunut kouluttautumalla ja pääsystä akateemiseen rooliin yliopistomaailmassa. Hänen luonteenpiirteensä on olla häirikkö kaikessa mihin ryhtyy. Nyt katkeroituneena miehenä tekee töitä hylkiövaltiolle ja on pudonnut itse kaivamaansa kuoppaan suomalaisten syljeksimänä luopiona. Tajuaa itsekin asemansa ja siksi toimii epäisänmaallisesti Suomea kohtaan. Vika on aina muissa - periaatteella.

1Äänestä

Maanpetoksesta mies kuulusteluihin.Piste
Miksi näin pitkälle viety r...n hyötykäyttö saallitaan?
Venäjän propagandassa tätä aivonsa menettänyttä käytetään hyväksi.
Onko Ruotsilla ,Norjalla,Tanskalla vastaavia idiootteja Venäjän käytössä?
Jos Venäjä suunnittelee terroria Suomea vastaan on siinä tarkoituksessa Bätmänin kaltaiset tollikat hyödyllisiä sille.
Suomella tässä yhtä lepsu linja kuin oli maakaupoissa!

1Äänestä
  • V*ttu, sitä maanpetturia arvitse edes kuulustella. Näytöt riittävät kyllä.

    Äänestä

Mikä oikeusvaltio Suomi on jos sen turvallisuuden voi vaarantaa Bätmänin kaltaiset niljakkeet?

Äänestä

Aloittajan otsikko "Lähellä maanpetosta"
Kyseessä on pitkään jatkunut yhden miehen maanpetosrikollisen show. Kyllä Bätmännin toiminta on täysin rikollista kotimaansa halventamista.
Bätmännin esitelmät on puhdasta vihan lietsomista Suomen päättäjiä kohtaan sotaa käyvän diktatuurin edustajille.
Miettikää olisiko sama mahdollista esim.
Britanniassa?
Miksi Suomen päättäjät ämpäri päässä.
Olemme sotaa käyvän diktatuurin naapuri valtavan pitkän yhteisen rajalinjan omaava pieni maa.
Miksi annamme lääkitystä tarvitsevan höperön riehua Venäjän narrina?

1Äänestä

Helsingin Yliopisto on kyllä kumma laitos, tuollaisia dosentteja pitää listoillaan vaikka voisi halutessaan poistaa heidät riveistään ja ottaa tittelin pois. Ilmeisesti Aleksanteri toisen yliopistollakin pitäisi tehdä lustraatio!

1Äänestä

Venäjä käyttää saamaansa bätmänin "inffoa"
sodassa kuolleiden lepyttelyyn.
Sodassa kuolleiden omaisten suruun luodaan valheellisia uhkakuvia ulkomailta,vihaa ulkomaailmaa kohtaan.
Näin Venäjä hyötyy yhtenä osana näistä valheista, saaden liittolaisia lisää sota propagandalleen.
Moskovan takaisilla syrjä alueilla tälläinen sonta toimii hyvinkin,kun on vain valtiollinen "rehti" televisio käytössä.

1Äänestä

Äärimilitaristiset russofobit ja natsisympatiat Suomessa synnyttävät Bäckmanin kaltaisia tyyppejä. Jatkakaa vain samaan malliin.

Äänestä

icc

Äänestä

Mistä" russofobia "johtuu? Sitäpaitsi russofobiaa ei ole Suomessa.
On vain varovaisuutta ja tervettä varautumista sotaa käyvää diktatuuria kohtaan.

Aivan eri tilanne on rauhanomaisen Ruotsin ja Norjan suuntaan...
Ei ole Norskifobiaa! Ei ole Ruotsifobiaa!

Venäläiset...peili..

Äänestä

DCA on vielä lähempänä maanpetosta.

Äänestä
  • Ehkä myös Igor äitisi selässä....

    Äänestä

Johanin suurin unelma elämästä on toteutunut.

Hän voi soittaa fagottia Pietarissa.

Äänestä

Ex-hovioikeudenneuvos, siis tuomari ja emeritusprofessori


Aikaisempaan oikeuskäytäntöön perustuen Kimmo Kiljunen olisi pantava syytteeseen maanpetoksesta.

Rikoslaki 12 : 6: “Jos ...

Äänestä
  • Aikaisempaan oikeuskäytäntöön perustuen Kimmo Kiljunen olisi pantava syytteeseen maanpetoksesta.

    Rikoslaki 12 : 6: “Jos ...

    Fasismia se on vaan, Sanan vapauden kieltäminen ja kriminaalisointi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Bäckman on yhteistyössäVenäjän kanssa joka sanoo olevansa sodassa natomaita ,joihin Suomikin kuuluu, vastaan.

https://www.minilex.fi/a/maanpetos-on-sodan-ajan-rikos

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010872625.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu