Eli 1988 alaspäin vapaasti hengittävä 2,4l. Edessä on käännettävät napalukot sen tiedä. Takapäässä on puhuttu jonkinlaisesta lukosta eli onko vai ei ja onko se lukittava samoin käännettävä navoista ? Entä onko ohjaamossa joku nelivedon päälle kytkentä? Ilmeisesti autoa ajetaan vain takavedolla pitävällä pinnalla ja kun jääty kiinni tai huono tie osuus niin etulukot käännetään ulkoa päälle mutta onko joku kytkentä sisältäkin? Entä onko sisältä kytkentä jolloin etupäästä vetää yksi ja takaa yksi rengas kun sisältä kytketään 4x4 päälle?
Alipaine letkuista puhuttu ja niiden vuodosta jolloin ei lukitu joku päälle ja sähkö liittimien pohjanalaisista liitoksista jos ei neliveto kytkeydy jne. Ei ole etsinnällä KVG löytynyt selkeää selitystä jota tyhmäkin tuleva vanhan hiacen omistaja ei haltia ymmärtäisi. Minulla on mig hitsi ja peltiä joten mahdollinen pikku vähäinen ruoste täplä ei niin ole katastrofi. D4D koneiset saa tällä erää jäädä eikä vuotuinen ajosuorite ole yli 10tkm vaan reilusti alle tai mistä sitä tietää alkaako lappi leireily kiinnostaa kun on peltiteltta.
Hiace mark3 nelivetoisen toiminta
Anonyymi-ap
0
716
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481997Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 671120
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73936Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907