Huonokuntoiselle joka ei voi tehdä hoitotyötä sen vaatimien liikkeiden ja raskauden vuoksi mitä ehdotuksia?
On kulumia rappeumaa yms vaivaa jotka estää raskaat fyysiset työt
ideoita tulevaan?
11
279
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta työnteko ja opiskele verkostomarkkinointia. Fyysisen työn tekemisellä ei voita mitään. Tee "päätyötä". Eli älyä vaativaa työtä. Ne jotka tekee äky-töitä tienaa parhaiten.
- Anonyymi
Manuaalinen arkistointi sopii myös fyysisen rajoitteen omaaville. Työvaatimuksina ovat 4-vuotiaan numerolista 1-100 ja esikoulun oppimäärän aakkoslista, joten myöhempiä oppimääriä (mm. peruskoulua) ei tarvita.
Toisena toimintavaihtoehtona tuttu ohje: "Älä mieti, mitä pitäisi tehdä, vaan minkä voisit jättää tekemättä." (Masanobu Hukuoka)- Anonyymi
Tämän perusteella voisit hakeutua kansanedustajaksi. Kausi tai pari ja soputumis rahoille, loppuelämä rahoissa rypemistä, da daa!
- Anonyymi
Sorri. Toimistotöihin satoja hakijoita. Vaatii nykyään FM tutkinnon ja suhdeverkoston.
- Anonyymi
Toimistossa vaaditaan ohjelmien käyttö taitoa, kirjanpidon osaamista ja oman alueen lainsäädännön tuntemusta. Kaikki työ näyttöpäötteillä, eli ei sovi tulesvaivaisellr.
Nykyaikana on lisääntyvästä etätyötä myös hoitajille, digivadtasnotolle vaan työkokeoluun. Niiden määrä juuri nyt kasvussa, lähde ajoissa mukaan! - Anonyymi
"Vaatii nykyään FM tutkinnon ja suhdeverkoston."
Taidat sekoittaa manuaalisen ja digitaalisen arkistoinnin. Manuaalista arkistointia on mm. peruskoulun TET-jaksoilla, joten siinä ei tarvita analyyttistä ajattelua. Sen sijaan digitaalisessa arkistoinnissa on ammattiohjelmat.
- Anonyymi
Ala taiteilijaksi jos et osaa mitään eikä kukaan ymmärrä sinua!
Tee erikoisteoksia kuten vanhat farkut ripustettuna jonnekkin julkiselle paikalle josta sen kaikki näkevät. Maalaa lahkeisiin text vaikka "nykyaika ja kulutus".
Olet sitten se salainen taiteilija josta kiinnostutaan ja tehdää lehteen juttua ja saat kyppitonneja tukirahaa sekä kutsun linnanjuhliin!... - Anonyymi
En sekoita. Teen kys. Työtä. Valitettavasti korkeakoulutettuja työttömiä on niin paljon, että omivat toimistyöt. Miksi palkata opistotason ihminen, kun samalla hintaa saa korkeakoulutetun.
- Anonyymi
Opistoaste on alin KORKEA-aste:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Opistoaste
Nyt sekoitat ainakin toisen asteen ammattiopistot (amikset) ja opistoasteen koulutuksen.
- Anonyymi
Ota yhteys Kelalle.
- Anonyymi
Sorry. Merkonomit v.1994 ovat opistotason koulutettuja. Silloin ei ollut tradenomeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5282000Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3831633Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H191452Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378- 1181047
- 561032
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191006Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66803Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15801Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11784