Se sai muut pukupellet häpeään. Sannalla oli lahjaksi saatu asiallinen puku Ukrainasta. Isänmaallisen juhlan isänmaallisin puku myös Suomen kannalta.
Tasavallan presidentin puolison Suzanne Innes-Stubbin asun lisäksi yksi illan odotetuimmista asuista oli entisen pääministerin Sanna Marinin puku.
https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000010885679.html
Sannalla oli illan paras puku päällään.
Anonyymi-ap
2
81
Vastaukset
- Anonyymi
Hah..hah.. sehän oli kuin suruasu..Niin, onhan Marin sairas,sillä on jokin pakkomieli Ukrainaan.
Isänmaallisuutta se puku ei ole nähnytkään,ei ainakaan Suomen.
Sinivalkoinen on Suomen värit.Ei niinkuin viimevuonna Marinilla keltainen/sininen..Mitäs muutakaan kuin Ukrainan värit.Huomaako tuo itse että on pakkomielinen??Epäilen.. - Anonyymi
Makuasiasta voi olla erimieltä,Ei Stuppin rouvalla ollut mitenkään kehuttava asu eikä Sannalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161031- 351026
- 78933
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818