Persut kusee kintuilleen Keskisarjan syrjimisellä.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010889145.html
Persut tekee suuren virheen, jos lähtevät syrjimää Teemu Keskisarjaa asiassa, jossa jokaisella kansalaisella pitäisi olla laillinen osallistumis- ja mielipidevapaus Suomessa.
6103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Persuilla esim kansanedustajilla alkaa tulla paniikki , kun tajuavat, että kohta kannatus on mennyt kaikkien normaalien ihmisten joukossa. Jäljelle jäävät vain natsimieliset ja ääriaines, joita on Suomessa kuitenkin aika vähän.
Ei taida olla tunkua ehdokkaiksi tuleviin kunta ja yms vaaleihin.

Äänestä

Jotkut eivät näköjään millään ymmärrä, että suurin osa suomalaisista ei pidä hyväksyttävänä sitä että kansanedustaja osallistuu uusnatsien järjestämälle natsimarssille, jonka osanottajat tekevät natsitervehdyksiä Suomen itsenäisyyspäivänä.

Äänestä

NYT kaikulle Suomessa on selvää, että Purran Mestarin ja Persujen puolue on äärioikeistolainen natsi ideologiaan pohjautuva puolue.
Purran ja Hallan on aivan turhaa asiaa muuksi vääntää. Nolaavat itsensä täydellisesti toistamiseen ja yhä uudelleen !

Äänestä
  • On todella huvittavaa seurata miten persut kipuilevat puolueen äärioikeistolaisen ideologian kanssa, jota yritetään epätoivoisesti peitellä. Puolueen koko kannatus on kuitenkin rakennettu avoimen fasismin ja rasismin varaan, eikä sitä voi mitenkään piilotella.

    Äänestä

Keskikaljan kannattaisi siirtyä sinimustiin, joiden arvot ovat samat kuin hänellä. Siellä ne muutkin natsimieliset ex-persut ovat.

"Avoimesti fasistisen Sinimustan liikkeen puheenjohtaja Tuukka Kuru ja perussuomalaisten kansanedustaja Teemu Keskisarja kulkivat soihtukulkueen kärjessä hautausmaalle."

Äänestä
  • Iltalehti kysyi Jani Mäkelältä, mitä mieltä hän on Orpon kommenteista.

    Koetko, että pääministeri yrittää puuttua liikaa perussuomalaisten sisäisiin asioihin?

    – En nyt lähde tuohon enempää kantaa ottamaan. Itse olen todennut ykskantaan, että perussuomalaiset päättää itse omista käsittelyistään ja asioistaan.

    Sanoit, että olisi hyvä mennä eteenpäin ja keskittyä muihin asioihin. Koskeeko tämä myös pääministeri Petteri Orpoa?

    – Tämä koskee ylipäätään tätä keskustelua. Tavallaan on omituista, että media jauhaa edelleen tätä Keskisarjan osallistumista, vaikka tosiasia on, että kulkue, missä hän oli, ei ilmeisesti pidätetty ketään, mutta näistä vastamielenosoituksen riehujista 40 vietiin putkaan, ja joku oli yrittänyt anastaa poliisin virka-aseen.

    – Herää kysymys, miksi tästä porukasta ei olla näin huolissaan?

    Edellä oleva vasemmistoanarkistien väkivaltaisesta poliisin vastustamisesta on hyvä kysymys Mäkelältä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010889145.html
Persut tekee suuren virheen, jos lähtevät syrjimää Teemu Keskisarjaa asiassa, jossa jokaisella kansalaisella pitäisi olla laillinen osallistumis- ja mielipidevapaus Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu