Vitrulan Composite Oy Mikkeli

Anonyymi-ap

Jos haaveilet siitä, pitäisikö Vitrulanin lasikuitutehtaalle mennä töihin Mikkelissä, niin ei kannata.
Niin epätasa-arvoinen kohtelu kun olla ja voi, luottamusmies tulee ainakin tutuksi kun joudut olemaan epäkohdista häneen yhteydessä. Kiusataan ja syrjitään, HR osasto vetää vihkoon ihan kaiken mitä vain tekevätkään.
Palkka on naurettava siihen nähden,että olet siellä joko aamuvarhaisesta iltapäivä kahteen tai vastavuoroisesti kahdesta ilta kymmeneen. Yövuorosta puhumattakaan.
Palkka tulee jostain käsittämättömästä syystä tekstiili ja muotialan Tessin mukaan ja se on yksi Suomen surkeimmista palkan kannalta. Siellä tehdään lasikuitumattoa ja se on teollisuusliiton mielestä tekstiiliä ja vaate-sekä muotialaa.
Lasikuitu kutittaa ja kirvelee ihoa ja on vaikeaa hengittää, suojavarusteet mitä on pakko käyttää koostuu suojalaseista ja kypärästä! Naurettavaa, ei ne muuta kun pahenna siellä oloa, varsinkin kesällä. Ja mitään haittalisää ei tästäkään yllättäen makseta.

1

1513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa mieltä ehdottomasti! työolot toteutuu aivan olemattomasti. työntekijöille teetetään töitä sairastumiseen asti. Viikkokohtainen lepoaika ei toteudu ja työntekijällä voidaan teettää viikkoja yötyötä putkeen ilman vuorokauden lepoa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      102
      8182
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      99
      7457
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      78
      5602
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5597
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      118
      4801
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      125
      2568
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      57
      2459
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      7
      1421
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1404
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      49
      1272
    Aihe