Kuopiorock https://kuopiorock.fi/ on se ainoa oikea.
Vänärillä tärähtää taas ensi heinäkuussa! Savon suurimman festarin Kuopiorockin ensimmäiset artistit on julkaistu. Stadionilla lavoille kiipeävät Turmion Kätilöt feat. Kuopion kaupunginorkesteri, Haloo Helsinki!, Kaija Koo, Stam1na, Battle Beast, Vesterinen Yhtyeineen, Marko Hietala, Ismo Alanko, Cemetery Skyline, Demolition 23 ja Anssi Kela! Jokaiselle jotain, hä?
Lisää artisteja sekä muuta festariohjelmaa julkaistaan talven ja kevään aikana! Pysy kuulolla somessa ja seuraile Kuopiorockin nettisivuja, niin kuulet uusimmat uutiset ekana.
Suosittelemme ostamaan festivaalilipun mahdollisimman aikaisessa vaiheessa. Mitä aikaisemmin lipun ostat, sitä edullisemmin sen saat. Lippujen hinnat nousevat tapahtuman lähestyessä. Erityisesti VIP-liput myydään loppuun yhä nopeammin.
Onko Kuopioon menijöitä?
Anonyymi-ap
3
266
Vastaukset
- Anonyymi
Liput hankittu!
- Anonyymi
Tämän voisi siirtää elokuulle. Joka kesä sulkee Väinölänniemen uimarannat lähes viikoksi juuri kun uimavedet ovat lämpimimmillään ja paras sää.
Kaupungin johto perheineen bailaa ilmaiseksi Vänärillä tuon vkon joten heitä ei kiinnosta kaupunkilaisten tilanne joilla ei ole kesämökkiä jonne paeta uimaan.- Anonyymi
Ja näköjään sivusto myös piilottaa keskustelun koskien tätä tapahtumaa. Korruptio kukkii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352226
- 841303
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361226- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565