Kamala työntekijä

Anonyymi-ap

Saatiin ryhmäämme vanhempi työntekijä, joka jatkuvasti piiloveetuilee meille, hakee itselleen milloin sääliä tai huomiota, työntää nenänsä muiden asioihin ja jauhaa peetä muista työntekijöistä solvaten esimerkiksi ulkonäköä sekä lisäksi yrittää aiheuttaa eripuraa ryhmän jäsenten kesken. Alkuun esitti oikein herttaista ja mukavaa ja osaa edelleen esittää tuollaista kaiken tuon lisäksi. Meillä oli todella mukava, ystävällinen ja toimiva ryhmä ennen häntä ja ollaan kaikki häntä melkein 30 vuotta nuorempia. Meillä on epäilyä myös siitä että suoranaisesti jopa valehtelee ja kääntää asioita ylösalaisin omaksi edukseen ja esittää ettei ymmärrä mistä on kysymys. Uusimpana keksintönään hän on alkanut syyttämään itku silmässä pomolle syrjinnästä kun emme oikein halua olla hänen kanssaan enää tekemisissä tai puhua hänelle muuten kuin pakottavat työasiat ja alkaa raivoamaan meille jos jää yksin. Tämä vieläpä kohdistuu eniten siihen työkaveriin joka ei ole antanut hänelle periksi missään vaiheessa vaan on pitänyt yksityisyydestään tiukat rajat.

Mitä tuollaisen kanssa voi tehdä..

8

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuta keinoa ei ole kuin nostaa kissa pöydälle ja pitää palaveri tän mummon kanssa niin jotta kaikki pomo mukaanluettuna ovat paikalla. Kerrottu kasvotusten et käytös on inhottavaa ja annatte myös hänen purkaa tuntojaan. Ryhmänä päälle käyminen on huono tapa. Ei niin vaan yksi puhuu kerrallaan. Sanoo vain ja oman mielipiteensä eikä puhu muiden puolesta.

    • Anonyymi

      Kuulostaa narsistilta.

    • Anonyymi

      Lopettakaa sen vanhemman ihmisen kiusaaminen. Piste

      • Anonyymi

        Sulla on luetun ymmärtämisessä vikaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sulla on luetun ymmärtämisessä vikaa

        Luin ja luen asian edellenkin niin että tosiasissa tuo muita paljon vanhempi ihminen on se kiusattu, Syrjitty, Ei kelpaa lainkaan nuorten porukkaan. Asia vain käännetään väärin päin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luin ja luen asian edellenkin niin että tosiasissa tuo muita paljon vanhempi ihminen on se kiusattu, Syrjitty, Ei kelpaa lainkaan nuorten porukkaan. Asia vain käännetään väärin päin.

        Joo kun porukalla käydään yhden kimppuun on selvää että siinä porukassa on vikaa ja paljon.


    • Anonyymi

      Nuoret haluavat oman kaverin kimppaan niin täytyy päästä vanhemmasta työkaverista eroon, nykyään kun työpaikoille mennään hengailemaan.

    • Anonyymi

      Katkeria kommentteja joltain vanhoilta kiusaaja- akoilta. Väärin on ketään syytellä selän takana, mutta pointti on se että hulluksihan tuossa jokainen tulee kun yhteisössä on yksikin sekopää. Tässä tapauksessa tuo ap.n ilmoittamaan vanhempi henkilö. Kokemusta on itsellänikin kun 1 ihminen tulee ja pistää pas.... koko hyvän hengen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      289
      8284
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      194
      4497
    3. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      30
      2737
    4. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      190
      2563
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      105
      2153
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      51
      1696
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      58
      1658
    8. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      19
      1541
    9. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      343
      1303
    10. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      168
      1298
    Aihe