Mitä mieltä olen kotikuntoilusta,ulkoliikunta toimii parhaiten

Anonyymi-ap

Kyllä joku hyvä kotikuntoilulaite joka menee pieneen tilaan on hyvä olla kaiken varalta jos sitä haluaa joskus käyttää.
Ulkoliikunta on kuitenkin paras ja toimivin vaihtoehto koska niissä aika kuluu nopeasti.
Parhaat lajit on pyöräily,hiihto ja kävely,näillä minäkin kulutan monesti 1000 kaloria päivässä.

4

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla on kuntopyörä ja pienet käsipainot. Käyn kyllä lenkillä, mutta olen kokenut pyöräilyn hyväksi. Näin talvella on kuntopyörä parempi. Sen saa kyllä vähän kasaan ja pois tieltä. Käsipainoja käytän television mainoskatkojen aikana.

      • Anonyymi

        Kyllä se riittää pienikin vaatimaton kuntopyörä koska ei niitä viitsi paljon sisällä polkea,ennemmin teen itse pyörälenkit ulkona oli ilma mikä tahansa.
        Kun on hyvä vaatetus ei palele yhtään eikä naama jäädy kun käyttää kasvonsuojainta kovallakaan pakkasella ja huopakumisaappaissa pidän aina akkukäyttöisiä laadukkaita Lensonin lämmittäviä pohjalaisia jossa akku kestää monta tuntia.

        Minulla on tämä juoksumatto,vie tilaa vain 23 cm pystyasennossa,en ole sitä vielä paljon käyttänyt,mutta on se hyvä olla varalla.
        Myöhemmin alan käyttämään sitä enemmänkin.Nyt tällä hetkellä pyöräilen ja kohta alkaa hiihtokausi,pyöräilyä harrastan silloinkin huonoilla jääkeleillä.

        https://hobbyhall.fi/fi/urheilu-ja-vapaa-aika/kuntolaitteet/juoksumatot/juoksumatto-christopeit-treadmill-tm-3000s?id=6236787


    • Anonyymi

      Kaikista parhaiten toimii painojen nosto isoilla painoilla.

      • Anonyymi

        Olisin aikanaan sanonut että tuolla rikkoo vain itsensä, mutta mutta...

        Olen sattuman kautta päässyt nostelemaan muutakin kuin niitä pieniä käsipainoja kotona ja pakko sanoa että satunnaisesti nosteltunakin, nuo isommat painot aikaansaa lihasta.

        Ja kun lihasta on kertynyt edes vähän, kas kummaa, se energiankulutus nousee.

        Ei tätä voinut uskoa kun sen luki, vasta omakohtainen kokemus sai uskomaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      81
      3918
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3287
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      120
      2579
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      183
      1817
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1754
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      76
      1580
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      93
      1568
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      108
      1489
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1281
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1123
    Aihe