Kynsilakan jämät

Kynsilakan jämät purkin pohjalla tahtoo kuivahtaa. Mitä ainetta kynsilakan sekaan voi laittaa, että se on taas helposti levittyvää?
2382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tai Biltemasta litran purkissa alle 4 euroa. Riittää sitten pitemmäksikin aikaa LOL.

Äänestä

kaupoista löytyy ainakin Mavalalta ihan omaa kynsilakanohenninta jota laitetaan tippa-pari pulloon. Toimii oikeasti ja on todella riittoisaa. Kynsilakan kuivumista estää myös pullon suun pyyhkiminen kynsilakanpoistoaineella aina käytön jälkeen jolloin korkki menee kunnolla kiinni eikä ilmaa pääse pulloon lakkaa kuivattamaan.

Ostoslistalle siis:
Mavala kynsilakan ohennin.

Mikään kynsilakanpoistoaine tai asetoni ei kelpaa, pilaa kynsilakan levittyvyyden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jane kirjoitti:

Kynsilakan jämät purkin pohjalla tahtoo kuivahtaa. Mitä ainetta kynsilakan sekaan voi laittaa, että se on taas helposti levittyvää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu