Poliisi kertoo, että Espoon Puustellinmäessä tapahtui jouluaattona useita tapon yrityksiä.
Kyseessä oli poliisin mukaan ampumalla tapahtuneet tapon yritykset.
Poliisi sai ilmoituksen ammuskelusta hieman ennen puolta yötä.
Kyseessä oli poliisin mukaan ampumalla tapahtuneet tapon yritykset.
Poliisi sai ilmoituksen ammuskelusta hieman ennen puolta yötä.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Jokainen tietää, mistä ongelmien nopea kasvu johtuu.
Ei tiedetä, tutkijatkin ovat ymmällään...
Kansa tietää mutta ulllatuuus.
Juu, sama pisatulosten kanssa. Tutkijat ihan pihalla syystä😵
Kaikki muut tietää , paitsi Ylen . Tasa - arvovaltuutettu ?
Juut vornasia olivatten .
Alueet pitäisi ennallistaa hermokaasulla ja napalmilla.
Myös bunkkeripommeilla.
Ehdotan että katujengit kerätään jonnekin autiosaarelle. Jaetaan aseet ja viimeinen saa pitää henkensä sillä ehdolla että häipyy maasta välittömästi.
Häipyy mistä? Juurihan veit heidät autiolle saarelle.
Olisko helpompi, ja halvempi. Lähettä sukuineen, jos yksi rikostelee?
Auttas tukemisessa kaidalle tielle, ku koko suku olis muuten lähös.
Olivatko helvetin enkeleit ?
Espoo oli ennenkin vain nukkumalähiö. Nyt siellä eivät uskalla edes nukkua.
Saatika ulkoilla 18 jäljeen😅
Katuampumarata on syytä perustaa . Vornasen rata .
Vasemmiston insinöörjä koe töissä.
Poliisit on jälleen järkyttyneitä ja huolestuneita? Ja odotellaan seuraavaa ampumisjuttua kun matut riitelee kuka saa missäkin myydä kamaa? Oikea keino olisi laittaa molemmat porukat kylmäksi?
Ovat linnottautuneet asemalle,
ei uskalla enää partioida.....
Espoon ongelmat alkoivat jo silloin, kun sorateitä alettiin asfaltoida ja teiden nimiä alettiin muuttaa kaduiksi.
Kuitinmäki oli ensimmäinen alue, jossa oli muutama katu.
Kaikki alkoi siitä kun vuoden 1897 valtiopäivillä päätettiin rakentaa Helsingistä ”Turun juna” ja Albergan kartanon luo tehtiin seisake 1903 ja asema 1907 !
Väkeä alkoi lappaa paikalle ja kartanon tuntumaan alkoi nopeasti syntyä esikaupunkimaista asutusta. Pirtukauppiaat haistoivat pian apajat. Juopottelevaa loisväkeä ja lähistön mökkiläisiä ja taiteilijoita kyörättiin kilpaa pahnoille. Aseman kulmilla oli jatkuvasti tappeluita ja puukotuksia.
Kartanon vanha maaseutumainen rauha oli mennyt. Ei siellä säädyllinen henkilö ole sen jälkeen tohtinut kulkea.
Joka päivä jengi ammuskeluja, sitä on vihervasemmiston aikaansaannoksena Suomi nyt.
Poliisit hyvin varovaisia lausunnoissaan ja hiljakkoinkin Helsingin Hovioikeus kertoi tuomioita matuille jakaessaan ,että "mitään jengiyhteyksiä ei voitu todentaa".
Millaisia oikeudenpalvelijoita Suomessa on? Miltä tämä nyt näyttää??
Demarit hiljaisena.
Ennenvanhaan roistot ja ketkut pitivät joululomaa "töistään". Korkeintaan jouluglögin voimalla mukiloitiin vähän nalkuttavaa muijaa. Nyt on joulurauha unohdettu ja toimitaan kuten näinä aikoina yleensä toimitaan!
Missä matu, siellä ongelma.
Ei sulla ollu mitään asiaa.
vasurinarkit ja matut asiattomuuksilla, nykyään joka vuorokausi.
Onneksi ei tarvi kasvattaa lapsia saastaseudulla.
Jouluiset pulkkamäet vaihdettu aseisiin ja huumeisiin, pelkoon.
Tämä vain lisääntyy ja lisääntyy.
No mitäs ajattelit tehdä? Vai oliko sulla todellakaan mitään tähdellistä asiaa? Itseäni voisin moittia siitä, etten tajunnut paeta tästä maasta, kun raja oli vielä auki! Mutta kun ei ollut oikeen mahista! Tajuatko mistä puhun? Ymmärrätkö edes mikä on EUSSR??
Tiedätkö? On vitsi Neukkilasta.
Ivanov pakeni NL:n vallankumousta länteen. Muutaman vuoden päästä hän päätti palata kotimaahansa selvittääkseen miten asiat siellä olivat. Hän kertoi kaverilleen:
- Kirjoitan sinulle Neuvostoliitosta kirjeen. Jos asiat ovat siellä huonosti, niin kirjoitan vihreällä musteella, jos hyvin, niin tavallisella.
Muutaman kuukauden kuluttua ystävä saa kirjeen Neuvostoliitosta. Kirje oli kirjoitettu tavallisella musteella ja siinä luki:
- Hyvä ystävä. Täällä on kaikki ihan hyvin! Sain asunnon ja hyvän työpaikan, kaupoissakin on kaikkea. Kaikki on loistavasti pieniä puutteita lukuun ottamatta: vihreää mustetta ei näytä löytyvän mistään!
Joulu on taas , pääsköön vangit vankiloistaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18742960/imatran-tilanne
Myös Imatralla tunnistetaan ongelma.
Joku vois kertoa mitä yhteistä on isolla raadolla ja maalla, joka vetää ketä ja mitä hyvänsä ainesta puoleensa?
Oletteko nähneet mitä tapahtuu, kun leijonat on kaataneet saaliin? Ne syö mitä ehtii, ennenkun hyeenat, shakaalit, korppikotkat, ym. raadonsyöjät tulee ja ajaa ne pois.
Nyky EU muistuttaa raatoa, missä raadonsyöjät tappelee parhaista paloista. Ja mihin se johtaa? Youtubessa on esimerkkejä USA:n huumeongelmasta, ja siitä on tehty lehtijuttu Suomessakin.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010753110.html
En tiedä mikä voima EU on, mutta sillä on samankaltaisia merkkejä kun sillä, joka oli Neukkilassa. Kuitenkin EU:hun ja Natoon mentiin valheiden kautta.
Valuutta oli yhteinen (rupla). Vain nimi on toinen (euro).
Lippu oli yhteinen (punainen). Vain väri on toinen (sininen).
Armeija oli (puna-armeija) ja on nykyäänkin yhteinen, jolla väri (Nato, siniarmeija) oli yhteinen.
Mitä arvelette? Mikä ois seuraava väri? Vihreä? Ei tarvi olla suurikaan ennustaja tietääkseen.
http://www.tulevaisuus.org/koraani/koraanihaku.php?sana=kumartakaa
Kauanko tuota, kunnes opittuna:
Ilm. 13:15 "Sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin, ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisi."
Mac
Matut siellä vain ratissa tööttäilee toisilleen.
Järkyttävää.
Mitäs poliitikot tähän?
Oli kirjoitus Espoolainen äiti 12 lasta palkittiin hyvästä kasvatuksesta!