Kysyin yhdeltä pojalta haluaisiko se olla minun poikaystävä hän sanoi että hän miettii. No siitä on mennyt nyt jo kuusi päivää. Hän kyllä lähettää minulle snäppejä mutta ei vastaa itse kysymykseen. Ja kun tänään kysyin että no…? Niin hän vastasi en vielä. En tiedä että kumpaa se tarkoitti sitä että ei ole miettinyt tai ettei halua. Hän oli ottanut screen shotin siitä kun kysyin sitä häneltä ja laittanut sen johonkin poikien ryhmään ja kuulin tästä mun kaverilta joka on poika ja hän sanoi että otin vahingossa screen shotin jota en kyllä itse uskonut mutta voitteko auttaaa….
Mitä ajatella?
Anonyymi-ap
1106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hei,
Älä välitä, te olette nuoria. Pojat ei välttämättä uskalla ja ymmärrä asiaa. Ne vain keskittyvät hetkeen. Vaikka sanoisinkin että kyllä, niin olette nuoria. Se on tutustumista, elämässä tulee paljon vielä eteen. Älä stressaa, jos ei vastaa, niin ei ehkä halua sanoa ei, että ei pahoita sun mieltä, tai ei ole vielä valmis sellaiseen.. pojat kehittyvät jäljessä.
Jos on niin törppö, että laittaa johonkin ryhmään, niin nenä ylös vain ja eteenpäin. Vähän naurat niille, ajattele, että enpä uskonutkaan että olisit niin kypsä vielä. Kaikki eivät lle myöskään niin fiksuja, että voivat laittaa johonkin ryhmään. Älä välitä, ne unohtavat sen, naureskele heille itseksesi. Luota itseesi ja ole ylpeä, kohtele muita hyvin. Kiusaamista ei tarvitse hyväksyä, mutta älä välitä, jotkut vain ovat vähän yksinkertaisempia ja purkavat omaa pahaa oloa tai tyhmyyttään toisiin.
Tsemppiä!