Tehokas vaihtoehto on upottaa öljytankkeri Itämereen

Se on Putinin seuraava liike. Tuleepahan puuhaa suomalaisillekin muutamaksi vuodeksi. Eikä kukaan ole estänyt sen mahdollisuutta.
10169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kun Länsi upottaa Venäläisiä tankkereita niin miksi Venäjä ei saisi upottaa Lännen tankkereita.

Äänestä

Itämeri on tarpeen Venäjän sotakalustolle.

Äänestä

Kaikkein parasta on upottaa se tankkeri tonne tanskan salmi ja tukkii koko itämeri se on se minkä venäjä tekee jos se tekee ja se on tehokasta kun tanskan salmet tukkoon niin siinäpähän yrittävät nostaa siinäpähän yrittävät sitten nostaa ylös sieltä aluksen raatoja sieltä niitä voisi upottaa useammankin kerrallaan sinne se on pirun tehokas keino siinä saa tukkoon hyvin se

Äänestä

Raskasöljytankkerit kannattaa upottaa pietarin edustallle, sillä vallitsevat tuulet ovat alueella lännestä. Z

Äänestä

Ei ole epäilystäkään kumpi osapuoli on voitolla "kiusanteossa".

Suomi on erityisen innokas siinä asiassa; rajan sulku, viisumien rajoitukset ja kiinteistökauppojen esto esim.
Suomi on myös etulinjassa pakotteiden asettamisessa naapurille.

Hybridioperaatiot ovat olleet vielä lasten leikkejä edellisiin verrattuina, jos niitä ylipäätään tulee siltä taholta?

Elikkä, sitä saa mitä tilaa!
Auttaisiko mitään, jos hillittäisiin tilausvimmaa?

Äänestä
  • Kysymys kuuluukin: kuka aloitti?
    Venäjä saa mitä on tilannut. Olivat vielä niin tyhmiä, että yllättyivät, vaikka itse tilasivat.

    Äänestä

Amoco Cadiz, Exxon Valdez....

Äänestä

Toistaiseksi Venäjä on onnistunut sotkemaan öljyllä vain omaa rannikkoaan. Ei vissiin ollut tarkoitus, eli hajoamispisteessä olevien ruostepurkkien sytytyslanka oli liian lyhyt...

Äänestä

Sammakkomiehiäkö sen uppttamisessa käytetään? Löyhkänhenkiä jotka hengittävät kaislan läpi.

Äänestä

Ehei, upotamme tankkerin murmanskin satamaan.
Sillä myös ryssien juomavesi myrkyttyy.
Kiistämme kaiken, tottakai.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on Putinin seuraava liike. Tuleepahan puuhaa suomalaisillekin muutamaksi vuodeksi. Eikä kukaan ole estänyt sen mahdollisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu