Maksamattomat palkat

Anonyymi-ap

Eli olisi sellainen tilanne että minulla on saamisia työnantajalta joka ei suostu oikeen maksamaan saamisiani(rakennusmateriaaleja jne), ja palkkakin oli 5 viikkoa työnatajan takia myöhässä. Onko pätevä syy irtisanoutua enään, kun palkka vihdoin ja viimein tuli, mutta omista ostoista firmalle en ole saanuy rahojani? Tätä jatkunut todella pitkään että joutuu kyselemään omia saatavia... netti ei suoraan kertonut tätä.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja onko irtisamisaika edelleen se 2 viikkoa vaikka saamisia on vielä

    • Anonyymi

      Nuista saatavista, kiejoita firmalle osoitettu lasku ja pian sillä jos firma menee konkkaan niin sinun ostja ei käsitellä mitenkään.
      Vaikka firma ei menisi konkkaan niin voit hakea saataviasi velkomustuomion kautta ja jos tehostaa vielä konkurssiuhkaisen velkomisen kautta niin aika moni maksaa rahat ja kulut heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1674
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      103
      995
    Aihe