Maksamattomat palkat

Anonyymi-ap

Eli olisi sellainen tilanne että minulla on saamisia työnantajalta joka ei suostu oikeen maksamaan saamisiani(rakennusmateriaaleja jne), ja palkkakin oli 5 viikkoa työnatajan takia myöhässä. Onko pätevä syy irtisanoutua enään, kun palkka vihdoin ja viimein tuli, mutta omista ostoista firmalle en ole saanuy rahojani? Tätä jatkunut todella pitkään että joutuu kyselemään omia saatavia... netti ei suoraan kertonut tätä.

2

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja onko irtisamisaika edelleen se 2 viikkoa vaikka saamisia on vielä

    • Anonyymi

      Nuista saatavista, kiejoita firmalle osoitettu lasku ja pian sillä jos firma menee konkkaan niin sinun ostja ei käsitellä mitenkään.
      Vaikka firma ei menisi konkkaan niin voit hakea saataviasi velkomustuomion kautta ja jos tehostaa vielä konkurssiuhkaisen velkomisen kautta niin aika moni maksaa rahat ja kulut heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4359
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3543
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3395
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3381
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3286
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2954
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      66
      2841
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2800
    9. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      85
      2749
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2589
    Aihe