Ei voi olla tosissaan kirjoitettu

Vauvalla oli tuommonen aloitus:
https://www.vauva.fi/keskustelu/5883157/naapuri-vei-joulun-jalkeen-kaksi-isoa-roskapussia-sekajateastiaan-tarkistin

Voisiko joku oikeasti olla moinen nipo? 🤣Jos on, niin onko teillä kokemuksia kyttääjänipottajista?

>simiti<
7263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Pääsy kielletty" "Etsimääsi sivua ei löytynyt" Ilmeisesti keskustelu on poistettu. Vauva-palstan sensuuri iski jälleen.

Mitä siinä tapahtui? Arvostellaanko tuossa naapurikyylää, joka seuraa muiden tekemisiä 24/7?

Äänestä
  • Näköjään oli poistettu. Siinä joku kertoi naapurin vieneen 2 isoa roskapussia. Oli käynyt tarkistamassa ja suuttunut, kun ei oltu lajiteltu, vaan oli kaikki tungettu samaan pussiin. Typerää toki.

    Mutta kirjoittaja jatkoi vieneensä ne roskasäkit takaisin naapurin oven taakse.

    >simiti<

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Näköjään oli poistettu. Siinä joku kertoi naapurin vieneen 2 isoa roskapussia. Oli käynyt tarkistamassa ja suuttunut, kun ei oltu lajiteltu, vaan oli kaikki tungettu samaan pussiin. Typerää toki.

    Mutta kirjoittaja jatkoi vieneensä ne roskasäkit takaisin naapurin oven taakse.

    >simiti<

    Sillä naapurikyylällä on liikaa luppoaikaa keskittyä muiden asioihin, kuten tuossa, naapurin roskapusseihin. Tuollaisten kanssa ei edes kannata yrittää tulla toimeen. Harmittava kyylä.

    Äänestä

Joulumieltä parhaimmillaan

Äänestä

No voihan...
Sen se tekee kun joku ottaa asiat liian vakavasti. Itsellä ei ole tarpeeksi asioita joita pitää hoitaa. Tuskin se naapuri niitä lajitteli sen kummemmin, ehkä seuraavalla kerralla sitoo pussin lujemmin.
Tiedän vastaavan. Ihmiset oikaisevat nurmikon poikki, mikä tietenkin sekin on typerää. Yksi kyttää sitä ja laittaa esteitä.
Samoin yksi metsänomista kaatoi puita polulle että marja-apajalle ei päässyt autolla, ja pyörälläkin oli hankala joko kiertää tai päästä oksiston läpi yli. Se taas on metsänomistajalta typerää, ei se metsätie siitä kulu vaikka muutamat siitä autolla ajavat.

Äänestä

Kävisipä tonkimassa ne Italian jätteet Vantaalla!
Vilma

Äänestä

Etsimääsi sivua ei löytynyt.
Ja todennäköisesti voi olla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vauvalla oli tuommonen aloitus:
https://www.vauva.fi/keskustelu/5883157/naapuri-vei-joulun-jalkeen-kaksi-isoa-roskapussia-sekajateastiaan-tarkistin

Voisiko joku oikeasti olla moinen nipo? 🤣Jos on, niin onko teillä kokemuksia kyttääjänipottajista?

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu