Miten vitussa se kuivanmaan orava , tekee puheestaan edes hieman uskottavamman 😠
jumalan siunausta vai onnea uudelle vuodelle
Anonyymi-ap
17296
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ympäripyöreitä liirum laarumeita höpisi pitkässä puheessaan , eli ei sanonut mitään
Sanoi mm. seuraavaa:
1. Yhtenäisyytemme ei horju. Se on varma.
2. Stubb on huolissaan suomalaisten yhtenäisyyden hajoamisesta.
Jäin ihmettelemään, miten nämä kaksi väittämää saadaan sovitettua yhteen. Oliko tuo ensimmäinen nyt sellaista uhoa, että vaikka olemme jakautumassa eri kasteihin, niin meillä on kuitenkin kaikki yhdessä valmiita puolustamaan maatamme?
kukaan suomalinen ei kuole sodassa tämän puolesta saati somalit 🤣
Venäjä tarvitsee työvoimaa talouttaan pyörittämään. Heikko riitainen Suomi on helppo valloittaa. Junat Siperiaan lähtevät. Hyvää matkaa.
mitä venäjä tekee suomella , miksi hyökätä tänne kysyi majuri armeijassa 🤣
suomalaiset ovat itseppäisiä , ei sellaisista orjia saa
suomessa ei ole mitään valloittaminen arvoista
mutta kela elättejä on kyllä maailmalta saapunut 🤔
Mene vaihtamaan lääkityksesi
jos jumalan siunausta on sinun mielestäsi järki puhetta mitään sanomattoman hyvinvointivaltiota kaikille puheen päätteeksi niin olet niitä jotka karsiutuvat 🙂
Stubb toivotti molempia. Kyllä niitä hulluja riittää. Ateistin puhe olisi vakuutavampaa. On välttämätöntä halveksia niin olet radalla. Putin on loistava pilkkamies
hyökkäämme täysillä ja valtaamme alueemme takaisin oli ukrainan pressan julistus aiemmin 🤣
ääni kellossa muuttunut , ilmeisesti päässeet sotahulluista lopullisesti eroon niin kuin olivat suunnitelleet 🤔
Stubbin puheessa oli painavaa asiaa taloudesta ja harvinainen viesti suoraan eduskunnalle https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kl/bd62477e-e90d-4693-8f8e-82b32d238f72
Ei sillä mitään muuta viestiä ollut kun pitäisi olla riskiottokykyä , se on aikas huono ohje tässä taloustilanteessa 🤣
Talouspolitiikka ei kuulu presidentille.
Se, että presidentti toivoi oppositiota mukaan ja yhteistä visiota talousskasvun saamiseksi saattoi tulkita, että presidentin mielestä Kokoomuksen ja Persujen eväät on nähty ja toimmattomiksi havaittu.
Kyllä länsi toimii oikein. Venäjän talous kuralle on parempi kuin sotasaavutukset. Tulee vallanvaihto. Putin katoaa kuten Assad. Jospa hänet siepataan.
jos hieman historiaa tunnet niin venäjä toimii parhaiten vahvan johtajan voimin
jos venäjällä olisi stubidon kaltainen pressa niin ennusteesi toteutuisi 🤣
Niin tosiaan, jos valtiolla ei ole muuta tarjota apaattisille kansalaisilleen (orjilleen) kuin kurjuutta ja kleptokratiaa niin tosiaankin se vaatii kurissa pysyäkseen vahvan johtajan.
Parannuksen tekoon, heti!
ylen ohjelmassa aamulla toivotettiin hyvää uutta vuotta kaikille 🙂
ja lisäksi ylen aamu uutiset olivat ok sellaista uutisoinnin pitäisi aina olla , kerrotaan oleelliset .