Pitääkö sinkun vain järsiä illalla kuivaa näkkäriä ja haaveillen odottaa aamupuuroa?
Olisihan se ihan oikein, kun jäi sekoilemaan, vaikka naisystävä heitti veivinsä.
Veiviä ei ole vielä vuosien jälkeenkään löytynyt.
Mutta kuitenkin hain kaupasta tietenkin kaljaa, mutta lisäksi pikku hönö leipäviipaleita, hampurilaiskastiketta ja lisäksi tein tomaattipapu-sipuli-herkkusieni-lihapaistoksen mozzarellakuorrutteella.
Hyi minua! Liioittelinko?
>simiti<
Onko kohtuuton iltapala?
11
250
Vastaukset
- Anonyymi
No ehkä vähän :) Riippuu miten vähän söit tuota ennen.
Tomaattipapu-sipuli-herkkusieni-lihapaistos kuulostaa melko tuhdilta, mutta hyvältä. Kyllä siitä kelpaisi pieni osa maistella.
Ostin thaiwokkia, nuudelia ja valmiiksi maustettua tofua. Unohdin ostaa limen ja siitakesienet. Juomaksi varasin inkivääriolutta.
Mitään en ole vielä jaksanut laittaa.- Anonyymi
Juo sitä olutta ja suunittele perinpohjaisesti. Sitten huomenissa teet täydellistä.
>simiti<
Moni on paheksunut sun kaikkea ulostuloa täällä pslstalla ja kysyt tuollaista vielä. 😁
https://youtu.be/GrH7PVkoS4Y?si=ka_mLYdVeNYxQQ60
Eikös tämä "somemaailma" ole tätä nykyään..??? Kannustetaan vaan ksikkeen älyttömään...
Seuraavaks sulströmmin mädätettyjä silskoita sit....anna mennä, snna mennä...- Anonyymi
Kerran työpaikalla avattiin hapansilakkapurkki. Se haju oli niin kaamea, että oli pakko viedä purkki pihalle. Sen seurauksena jopa lokit lähti meneen.
>simiti< Anonyymi kirjoitti:
Kerran työpaikalla avattiin hapansilakkapurkki. Se haju oli niin kaamea, että oli pakko viedä purkki pihalle. Sen seurauksena jopa lokit lähti meneen.
>simiti<Mutta siinä sulle haaste.... aijaassa videoita vaan esille, niin palstajulkisuus on taattu. 😄
Pääasia on, että vatsa tulee täyteen ja kylläinen olo. Itse en ole mikään hellapoliisi, enkä viihdy keittiössä hämmentämässä pannuja ja kattiloita.
Tänään laitoin pizzan. Pakkasessa oli valmista pizzataikinaa, sulatin sen. Kaulimella rullasin sen uunipellin kokoiseksi. Päälle pizzakastiketta, mozzarellaraastetta, salamisiivuja ja oreganoa. Helpoa, nopeaa ja vaivatonta.
Siitä jäi vielä huomiseksi lounaaksi. En ole turhan tarkka pizzapalojen lämmityksen suhteen. Mikrossa pari sekunttia ja valmis. 😊🍕No eihän tuo huono ole! Itse tykkään kokkailla. Vaikkakin alkuperäinen ammattini on tietotekniikka mekaanikko ja rahakkaan urani tein epäorgaanisen kemian prosessihoitajana kobolttitehtaassa.
Nyt osittain eläkkeellä ja osittain työttömänä ilman työttömyysrahaa minulla on aikaa kokkailla ja välillä hifistellä.
Alkuperäisestä ammatistani sain kokemusta hifistelyyn, mutta kokkailuun ja talousaskareisiin olen kysynyt monesti martoilta vinkkejä.
Niin se tehdastyö nyt oli vain sitä pakollista tienaamista. Tosin oli sielläkin hyvät hetkensä ja työystävät aivan upeita. Vieläkin.
Vetelin eilen ehtoolla suolakeksiä ja punkkua.
Sitten muistin, että ehtoollisella tarjotaan samanlaista keksiä ja punkkua.
Uskovaisten suussa se maistuu Jeesuksen ruumiilta ja vereltä.
Ateistia moinen mielikuva ei haitannut. Lisäsin keksille vielä homejuustoa.5imiti kirjoitti:
Kun uskikset vetää punkkua jeesuksen verenä, niin mitähän me ateisteina vedetään kaljana? 😳
Elämäni ensimmäistä kaljaa kun muistelen, olisin tuolloin saattanut sille sanoa, että kusesta sinä olet tullut ja kuseksi pitää sinun jälleen tuleman.
Gattino kirjoitti:
Elämäni ensimmäistä kaljaa kun muistelen, olisin tuolloin saattanut sille sanoa, että kusesta sinä olet tullut ja kuseksi pitää sinun jälleen tuleman.
🤣👍 Mutta kalja on nestemäistä aamupuuroa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400