Olen humaloitunut

Lisäksi kuuntelen Hitmix radiokanavaa. Voiko ihmisrepale viettää aikaansa paremmin?

Ja ne "mene töihin" huutelijat voisivat itse kokeilla kyseistä toimintaa.
Minulla on moisesta jokusen kymmenen vuoden kokemus ja vihreiden nuorisojärjestö haluaa tuhota eläkevarman maksaman osa työkyvyttömyys eläkkeeni.

Pennut ei tajuu, että heikennykset koskevat heitä itseäänkin kumulatiivisesti.
Noh, jos on lusikalla annettu ei voi kauhalla vaatia.

12

301

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä tykkään ideologisesta työttömyydestä :). Kyseinen elämäntyyli sopii niille keillä on vaikeuksia sopeutua yhteiskunnan rattaisiin. Työelämä, olisipa se oma juttuni. Toisaalta jos se olisi, niin olisin luultavasti muutenkin toisenlainen ja silloin en olisi minä.

      • Anonyymi

        Pitäisköhän kokeilla. En koe oikein sopeutuvani yhteiskunnan pyörteeseen kivuitta. Tuntuu ettei vaan ikinä asetu virtaan, vaan tahtoo pois pyörteestä.

        Ja ensi viikolla olen menossa työhaastatteluun, tällä kertaa kokopäivä töitä osa-aikaisen sijaan. 😑

        Jasu


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pitäisköhän kokeilla. En koe oikein sopeutuvani yhteiskunnan pyörteeseen kivuitta. Tuntuu ettei vaan ikinä asetu virtaan, vaan tahtoo pois pyörteestä.

        Ja ensi viikolla olen menossa työhaastatteluun, tällä kertaa kokopäivä töitä osa-aikaisen sijaan. 😑

        Jasu

        Ökyt hakee ja tekee kokoaika töitä. Itse katselen osa-aika töitä ihan vain huvin vuoksi. Eeeiiikun kukahan se öky olikaan? 🤔


      • Anonyymi
        5imiti kirjoitti:

        Ökyt hakee ja tekee kokoaika töitä. Itse katselen osa-aika töitä ihan vain huvin vuoksi. Eeeiiikun kukahan se öky olikaan? 🤔

        No mä en ole tehny paljonkaan töitä muutamiin vuosiin, oli pitkä väli kun olin kuntoutuksessa toista vuotta. Muksutkin väänsin vanhemmiten ja jäi mun vastuulle se kotivanhemman rooli noin 5 vuodeksi. Pätkien, mutta silti. Sitten opiskeli 2017-2019 välin uuden ammatin, jota en voi tehdä. 😂

        No, katotaan. En minä töitä tekisi päivääkään, jos rahaa tippuisi taivaalta syliin tai kehtaisin elää siivellä. Mut kun en tyhmänä kehtaa. Tulee morkkista. 😅

        Niin pakko vaan koittaa tykätä tehdä jotain rahansa eteen.

        Jasu


      • Anonyymi
        5imiti kirjoitti:

        Ökyt hakee ja tekee kokoaika töitä. Itse katselen osa-aika töitä ihan vain huvin vuoksi. Eeeiiikun kukahan se öky olikaan? 🤔

        Tuossa sun uusille kajareilles. Miltäs kuulossaa? 🙂

        Vähän metallimusaa. Kiva video.

        https://youtu.be/RgrztcYwCuQ?si=p6xC4ciZ8jhKJDoe

        Jasu


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kyllä ne huutelijat on jotain kokoomuslaisen politiikan kannattajia. Korkean luterilaisen työmoraalin omaavia uskovaisia.

    • Anonyymi

      Minä kuuntelen Hitlerin vanhoja puheita

      • Anonyymi

        Yläasteella ope näytti niitä puheita meille. Silloin oli reilu meininki, lähes 20 v sitten. Se oli TOTUUS, siks se oli niin merkityksellistä.


    • Anonyymi

      E#njä jos alexdwes stubbon itsettyydyttäjien esikuva.

    • Anonyymi

      m4lkoieia mulkun penikoita alekxNSWE RUMPI J pwrrie oephAN..


      VURYB NYKJYB OWBUJIUR icE

    • Anonyymi

      ¨kwjaBSWA SRYBB IB NYKJYB WKUJJA HI SYBTRWSSÖÖBJUB IKYR

      ITSELLÄNI JOKU AUIOAIKI OENORÄHI RON vKABCGWE ävRAVVYT GEG

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe