Onko kellään tietoa missä legendaarisen Appendixin jäsenet nykyään vaikuttavat?
Missä Appendixin jäsenet?
11
1162
Vastaukset
- friikki
Lindholmin Olli laulaa YÖ-yhtyeessä.
- billy pilgrim
Presso-lehdessä 4.6 oli juttu Benefonin toimitusjohtaja Tomi Raidasta.. siinä sivussa sitten oli pieni artikkeli siitä mitä mies oli nuoruudessaan tehnyt..
Lähetti siinä sivussa terveisiä Propaganda recordsille, ei kuulemma vieläkään ollut saanut rahoja levymyynneistä ;)- Propaganda records ...
..varmaan maksaiskin royaltit, jos niitä olis kertynyt:) juteltiin nimittäin kesällä propagandan hallituksen kanssa jutusta:)
- bliiblaablaa
Tällä hetkellä euroopassa?
- porilainenpunk
Porissa nuo kai vieläkin asustelee
- olli
joka on tamperelaistunut jo kauan sitten.
- sasu
miten luuraavat?? Appendix voi hyvin, keikkoja tekevät silloin tällöin ja on muuten uusia biisejäki valmiina, painelevat studioon varmaankin lähi aikoina kun muilta kiireiltään ennättävät
- Pitkätukka-68
Jos puhutaan legendaarisen Appendixin jäsenistä, niin solisti Mikki Borgensen laulaa vieläkin kyseisessä bändissä (Ollihan ei laulanut millään varsinaisella levyllä tai sinkulla). Muiden soittajien tämän hetken tekemisistä ei ole tietoa.
Tuostahan näette kuka soittaa milläkin levytyksillä:
http://www.finnmusic.net/main.php?6151595c0155665c1f47444e21
- rahaonmun
ne dokaa ja elää leveästi levymyynnistä saamillaan rahoilla Bahamalla ja Panamassa.
- sdert
Läskejä ne ainakin on
- Extraneus
Jussi Hakulinen oli tänä vuonna TV :ssäkin, jossei yön pimeydessä yhdessä Ikun yhtyeen kanssa uutta Erakko -biisiä.
Mutta siis Appendixin uusimmat levyt:
Appendix - Studio-live CD ja LP
Appendix - Extraneus CD (2013)
Appendix - TV single
muut
Ei raha oo mun valuuttaa CD 2012
Listahitit CD 2012
Appendix EP vinyyli 2016
Uusin äänitetty mm. Bigpendix albumi.
Viimeiset kiertueet mm. USA:n West Coast Tour ja Mexico Tour.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708