Romanttinen miniloma hotellissa

Anonyymi-ap

Otimme vaimon kanssa ilman lapsia miniloman hyvässä kylpylähotellissa a' la carte illallisineen kynttilöineen ja alkuskumppineen. Ei riitoja tms.

Vaimolle kun ei seksi mielellään käy iltaisin tai öisin, niin aamulla sitten kömpi itse suoraan päälle ilman alkulämmittelyjä tokaisten, että tämä tehdään siksi etten suutu/loukkaannu. ?? (moni muu olisi ottanut tämän on kettuiluna, onko muilla yhtä naljailevia puolisoita?)
Jos toinen on noin aseksuaali, ettei romanttisella minilomallakaan värkki värähtänyt missään vaiheessa, eikä sitä ennen moneen viikkoonkaan, niin ei taida tällaiselle pikku lomallekaan olla meillä mitään tarvetta. Pelkkä kylpyläkäynti jatkossa riittänee. Voin kyllä hoidella itseni omaa kautta jatkossa, jos seksi on toiselle todella näin pakkopullamaista eikä siten tarvitse vaimoa vaivata mokomalla asialla.

2

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ikävää, että vaimosi kokee noin. Oletteko jutelleet asiallisesti, mikä saisi hänet innostumaan? Minkä pitäisi olla toisin? Täytyy kyllä sanoa, että hyvin ajattelemattomasti sanottu vaimoltasi. Itse rakastan seksiä mieheni kanssa. Edelleen vaikka olemme tunteneet 30 vuotta. Hotellilomia odotetaan hyvän ruoan mutta myös seksin takia. Kotonakin se onnistuu erinomaisesti, mutta paikan vaihtaminen tuo silti oman kivan lisän. Minusta on ihanaa kun mieheni haluaa minua. Kumpikaan meistä ei ole koskaan kieltäytynyt seksistä enkä tunnista tuollaista suuttumista, mutta en usko että kumpikaan loukkaantuisi jos ei juuri silloin maistuisi. Voisihan sitä sanoa nätisti että siirretään toiseen hetkeen. Mutta emme ole tosiaan koskaan vielä niin sanoneet.

    • Anonyymi

      Sama tilanne itsellä. Meidän lomalla keskitytäänkin kulinaristisiin nautintoihin. Eli kylpylän sijaan hotellin yhteydessä pitää olla hyvä ravintola ja kohdekaupungissa vielä monta lisää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      215
      5439
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5024
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      25
      4840
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      123
      2065
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1801
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      89
      1667
    7. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      18
      1615
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1501
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1290
    10. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      90
      1285
    Aihe