Ihminen kun katselee sen tiedonantoja. Ei normaali siis oikeuden tajultaan. Järkyttävää että on asianajaja ,paha ihminen.
Herman Ljungberg Ei ole normaali
20
1189
Vastaukset
- Anonyymi
Hujareita kaik asianajajat . Mut tuo tuntee kyllä lait .
- Anonyymi
Rikollisten puolustajana toimii useimmiten henkilö, jonka moraalinen kompassi on hukassa. Itse en kykenisi olemaa sellaisessa hommassa, jossa rikollisia puolustettaessa pitää turvautua epätotuuksiin.
- Anonyymi
Tais olla huumeissa, kukaan tajunnut se sönkötyksestä yhtään mitään 😬
- Anonyymi
Ei liene puhuneen äidinkieli suomi, vaan parempi kielitaito lienee ruotsista ja englannista. Jos kukin itse puhuisi vastaavasti ruotsiksi, voisi olla vielä vaikeampaa saada ulosannista selvää.
- Anonyymi
Hermanni on oikea höpöhöpömies. Mistähän tällainenkin on löydetty? Jos kaapeleita rikotaan tuon tuostakin, tottakai Suomen valtion on pakko saattaa syyllinen vastuuseen. KRPn tutkimus on kesken, ja siksi alus on takavarikossa. Jos voidaan todeta alus syylliseksi tapahtuneeseen, on alus korvausvelvollinen. Tämähän on ennakkotapaus. Näin on tehtävä, jotta alusten omistajat ymmärtävät, että ankkurien laahauksilla on rikosoikeudelliset seuraukset. Jos tämän aluksen omistajat joutuvat korvaamaan kaapelin, loppunevat katkaisemisetkin sen myötä. Kaikki muu olisi järjen vastaista. Jäämme odottamaan, mitä Herman keksii.
- Anonyymi
Lienee merioikeuden harvoja asiantuntijoita Suomessa. Se oikeudenala on perinteisesti ollut ruotsinkielisten juristien alaa Suomessa, kun varustamosuvut ovat ruotsinkielisiä ja käyttävät ruotsinkielisiä juristeja. Voi olla ollut vaikea löytää suomen kieltä edes jollain tasolla osaavaa juristit, jolla on merioikwuden osaaminen ja joka suostuu tuollaiseen julkiseen tehtävään, tietäen että oikeasti syyllisyyttä vaikea näytön edessä kiistää.
- Anonyymi
Ei vaikuta millään rehdiltä mieheltä vaan kierolta ja epäoikeudenmukaiselta.
- Anonyymi
Esiintyi kuin alajärveläinen kepulainen
- Anonyymi
Eipäs kuin persu peltokangas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipäs kuin persu peltokangas
Peltokangas on erittäin hyvä suomea puolustava Mies joten en ymmärrä tarkoitustasi.Olet aivan kahjo kirjoituksesi todisteen valossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Peltokangas on erittäin hyvä suomea puolustava Mies joten en ymmärrä tarkoitustasi.Olet aivan kahjo kirjoituksesi todisteen valossa.
Semmosta se on peltokankaan porukoissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Peltokangas on erittäin hyvä suomea puolustava Mies joten en ymmärrä tarkoitustasi.Olet aivan kahjo kirjoituksesi todisteen valossa.
Kummelin sketsihahmo, lasit otsalla
- Anonyymi
Kummelin sketsihahmo. Nyt Kummelin porukka tekemään sketsiä nimeltään Varjolaivaston lakimies ja Timo Kahilainen esittämään. Taattu hitti.
Suomi olisi Hermanille ankkurin antaa korvausta vastaan takaisin. Meren pohjan laahaus jälkien seuranta 10000000e ankkurin nosto 500000e. Hermannin edustama yhtiö varmasti ankkuria vastaan kulut maksaa. Sitten alkaa vasta ihan oikea maksaminen varustamolla lasku on toden näköisesti sen verran iso että Hermannin palkkoihin ei taida enää rahaa löytyä. Eikä muuten yhdenkään kasoelin korjaukseen. Hermanni keräsi kiitettävästi luottamusta ja ennen kaikkea kunnioitusta kaikilta Suomalisilta.
- Anonyymi
Aivan niinkuin joku kepun puheenjohtaja, samanlainen pelle!
- Anonyymi
Tai Pelle Peltokangas, ei tiedä edes miten silmälasit laitetaan päähän 😁
- Anonyymi
Kuin Lindtmanni.
- Anonyymi
Minkä kiven takaa toi mestari on kaivettu,kannattaisko luopua asian ajajan tehtävistä?
- Anonyymi
Pelle Herman Ljunberg on varsinainen häpeäpilkku Suomen Asianajajaliitolle. Esiintyminen täysin pelle-tasoa, lainsäädännöstä (meri) ei taida olla juurikaan osaamista ja kaikesta näyttää tekevän vitsiä - itsestäänkin. Ei ihme että varustamo harkitsee laivan hylkäämistä kun kaikki Ljungbergin ajamat asiat kaiutuvat mahdottomuuksiinsa. Bensa myyntiin ja laiva romuna kierrätettäväksi.
- Anonyymi
Narsisti, liero, Putinin sätkynykke. Jostain syystä nuo kolme asiaa tulivat ensiksi mieleen kun luin juttua tämän herran touhuista. Tömän lakiherran juridinen osaaminen omasta mielestään maailman huippua, käytös ja tausta kertoo jotain aivan muuta. Mikä surullisinta, tämä nilviäinrn kehtaa verrata itseään Lauri Torniin. Oi aikoja, voi tapoja. Tämä hahmo on suoraan kuin Putinin nukke galleriasta. Toivottavasti ensi vuonna on parempia uutisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949377Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki714873Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414541Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411364
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota481281Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242