Kertokaa mikä siinä on kun korvaani miellyttää enemmän 80-luvun räppi kuin tämä nykyinen 2000-luvun räppi
kertokaa
aswe
3189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ehkäpä korvasi pystyvät sulattamaan helpommin yksinkertaisia rumpulooppeja ja bassolinjoja, sekä koukuttavia ensimmäistä kertaa käytettyjä sämplejä !! Myös DJ:n mukana olon kuuleminen biisissä voi vaikuttaa asiaan !!
Siinä muutama vinkki sulle, joka et tiiä mitä tiiät !!
Vanhassa on enemmän "lämpöä" eli vähemmän elektronisen kuuloista ja lähempänä aitoa. Läskimmät bassot ja soundit jne. muuta kivaa sälää.
Sama homma mullakin vaik kyl 90-luvullakin on viel hyvää tehty. En tykkää yhtään 2000-luvun räbästä. Liian pop meininki,huonot sanoitukset, biisi toistensa kopioita niinkuin artistitkin. Ei mitään aitoa.yms yms yms