Älkää ostako Tesloja!

9209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tuo olisi oikein hyvä syy ostaa Tesla, ellei minulla jo Teslaa olisi.
Musk on aivan oikeassa.

Äänestä
  • Aika yksin olet ajatuksinesi.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Aika yksin olet ajatuksinesi.

    Tesla on eniten myyty auto, joten tuskinpa kovin yksin olen.
    Taitaa pikku kommunistia harmittaa😂

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tesla on eniten myyty auto, joten tuskinpa kovin yksin olen.
    Taitaa pikku kommunistia harmittaa😂

    Tesla ei ollut eniten myyty auto v. 2024.
    Toyota, Volvo ja Skoda olivat kolme eniten myynyttä automerkkiä viime vuonna.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tesla ei ollut eniten myyty auto v. 2024.
    Toyota, Volvo ja Skoda olivat kolme eniten myynyttä automerkkiä viime vuonna.

    Oikeastaan maalaispersua voi harmittaa kun Musk juttelee hulluja ja jotkut paheksuvat moista sähköauto miljardööriä. Mitä tehdä, kun PS Jani marssii estradille ja sössöttää vihervasemmiston mielestä vain heille sopivat saava kritisoida ja siinä sivussa hyväksyi Muskin puheet, samassa myös Muskin kytkennät Afd hen. Ongelma on, voisiko Muskia, metsästystä, äärioikeistoa karttavien, sähköautoilevien vihervassarien kiusaksi kuitenkin ostaa, hengenheimolaisen, Muskin Teslan. Cybertrucin jopa. Sen saisi varmaan maatalousverotukseen. Siinä pulma, samanlainen pulma kuin, anna maalaispersulle paperinpala, jonka molemmille puolille on kirjoitettu "käännä" ajattelemista pikku aivoille ja hommaa pariksi päiväksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tesla on eniten myyty auto, joten tuskinpa kovin yksin olen.
    Taitaa pikku kommunistia harmittaa😂

    Oli ennen, ei enää.

    Äänestä

Jos ostaisin sähkövatkaimen ostaisin nimenomaan teslan, mutta en ole nörtti

Äänestä

Musk, Trump, Putin, Orban ja Netanjahu ovat osa sairasta sivistymätöntä maailmaa.

Äänestä

Elonin ei olisi kannattanut itse olla aivosirun asennuksen ensimmäinen koekaniini. Tulos on järkyttävä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Älkää ostako Tesloja:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010947273.html

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3512c3c8-8e84-4566-9acf-27dd896be5c3

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/46e8b7f1-65ed-4bbf-9ad1-5683e4b3845f

https://yle.fi/a/74-20103431

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu