Outo möykkyinen kieli

Anonyymi-ap

Moi. Oon 41v mies joka kävi hammastarkastuksessa. Muuten ei kummempia, mutta hammaslääkäri ihmetteli kieltäni ja suoraansanottuna sairauspelkoisena säikähdin. Syöpää se ei kuulema pitäisi olla.

Minulla on tietääkseni aina ollut uurrekieli, mutta en osaa sanoa että siitäkö edelleen kyse, mutta aika karun näköinen tuo on! Kuiva suu on ja poltan.

Kielen kärkiosa näyttää ihan hyvältä mutta sitten alkaa menemään ihan järkyttävän kuoppaiseksi, ihan sinne saakka mihin sormen uskaltaa työntää oksentamatta. Keskellä menee syvä kiemurteleva "viiva", ja poikittain paljon halkeamia. Näyttää kuin kielen päällä olisi lihamöykkyjä tms, "saarekkeita", näyttää omaan silmään aika rajulta, huh.
Vaikea selittää, mutta tosi syviä uurteita, mikä saa näyttämään niiden väliin jäävän lihan näyttämään kuin joltain kasvaimelta, ja niitä siis kymmeniä. Möykkyinen kieli.

Onko kellään tietoa tai kokemusta asiasta??? Johan tässä googlattu koko päivä ja hulluksi tulee.

1

274

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puolisolta taannoin otettiin näytepala kielestä kun hammaslääkäri epäili siinä olevan jotain. No ei siitä löytynyt mitään poikkeavaa, mutta siitä lähtien hänen puheensa on ollut jollain tavalla sammaltavaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe