Moi. Oon 41v mies joka kävi hammastarkastuksessa. Muuten ei kummempia, mutta hammaslääkäri ihmetteli kieltäni ja suoraansanottuna sairauspelkoisena säikähdin. Syöpää se ei kuulema pitäisi olla.
Minulla on tietääkseni aina ollut uurrekieli, mutta en osaa sanoa että siitäkö edelleen kyse, mutta aika karun näköinen tuo on! Kuiva suu on ja poltan.
Kielen kärkiosa näyttää ihan hyvältä mutta sitten alkaa menemään ihan järkyttävän kuoppaiseksi, ihan sinne saakka mihin sormen uskaltaa työntää oksentamatta. Keskellä menee syvä kiemurteleva "viiva", ja poikittain paljon halkeamia. Näyttää kuin kielen päällä olisi lihamöykkyjä tms, "saarekkeita", näyttää omaan silmään aika rajulta, huh.
Vaikea selittää, mutta tosi syviä uurteita, mikä saa näyttämään niiden väliin jäävän lihan näyttämään kuin joltain kasvaimelta, ja niitä siis kymmeniä. Möykkyinen kieli.
Onko kellään tietoa tai kokemusta asiasta??? Johan tässä googlattu koko päivä ja hulluksi tulee.
Outo möykkyinen kieli
Anonyymi-ap
1
274
Vastaukset 1
- Anonyymi
Puolisolta taannoin otettiin näytepala kielestä kun hammaslääkäri epäili siinä olevan jotain. No ei siitä löytynyt mitään poikkeavaa, mutta siitä lähtien hänen puheensa on ollut jollain tavalla sammaltavaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21796Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha528737- 67661
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561