Maahanmuuttoaiheesta saisi puhua

9221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Viron tähti monti...bidan so

Äänestä

viron presidentti Lennard Meri kertoi että viroa alettiin venäläistämään 70-luvulla ja maahan muutti satoja tuhansia venäläisiä
80-luvun puolivälissä virolaiset laski että viimeinen virolainen lapsi syntyy 2050
Mutta sitten neuvostoliitto romahti ja maa pelastui

mikä pelastaisi suomen ?

Äänestä

Tietokirjailija rikoksen polulla?

Äänestä

Jossain oli video missä mekossaan potkulaudalla kurvaileva ns. puhoslaismies huuteli härskisti että "Tilanne on v....u!"

Äänestä
  • Ette käytä sitä... t.kurpitsapää

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ette käytä sitä... t.kurpitsapää

    Meemeistä paras.

    Äänestä

Agendapoliisi jukkelis on aivopessyt porukan nostamaan ketjunsa kommenttimäärää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei voi olla totta. Tilanne on .....!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c3f9bf09-bf2e-44c2-8476-3e7115ccdd26

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu