Hox! Mä keksin hyvän ummetuslääkkeen (ei sillä että mulla ois sille tarvetta): Kehäkukka-mustikkauute-kalsium-kromimikstuura. Nuo kaksi ensimmäistä tuppaavat nousemaan takaisin ylös nieluun nauttimisen jälkeen. Närästän vain satunnaisen harvoin mutta tuo pyrkii mielellään ylös ja ulos. Saattaa olla osin elimistön tottumiskysymys niinkuin moni muukin asia. Tyrniä pitäisi kerätä talteen kesäisin. Mustikoista maksan. Halpaahan se on baariin verrattuna. Jos ois yks kuolemattomuutta aiheuttava pilleri niin mikä se ois palstan erityisasiantuntijan mukkaan?
Vitamiinit hoi!
4
181
Vastaukset
Yhtä ihmepilleriä ei ole olemassa, mutta hyviä ravintolisiä ovat mm. astaksantiini, luteiini +zeaksantiini, alfalipoiinihappo, vahva B-vitamiini, ja seleeni+Q10, kollageenipeptidit, glysiini, NAC, ja karnosiini (beeta-alaniini+histidiini).
Sitten kantasolumobilisaatioon ja solujen uudelleenohjelmointiin tarvitaan omat mixinsä, ei mikään yksi ravintolisä näihinkään tarkoituksiin toimi. Tuo solujen osittainen uudelleenohjelmointi on niin uusi ala, että mitään varmoja mixejä ei ole vielä tietääkseni raportoitu ravintolisillä.
Bioaktiiviset peptidit toimivat sitten parhaiten ihonhoitoon, näiden kanssa voi myös käyttää A-vitamiinijohdannaisia.- Anonyymi
Mielenkiintoista. Entäs transfuusiot? Tarkoitan siis verensiirtoja. Edellä mainitsemani termi kuulostaa hienommalta, en vain ole varma tarkoittavatko ne samaa asiaa :). Voisikohan tehdä gutaa luovuttaa verta jotta oma kroppa tuottaisi tuoreempaa tavaraa tilalle? Kiinassa ne on varmaan tehneet jo kauan myyräntyötä kantasolutekniikan parissa.
Anonyymi kirjoitti:
Mielenkiintoista. Entäs transfuusiot? Tarkoitan siis verensiirtoja. Edellä mainitsemani termi kuulostaa hienommalta, en vain ole varma tarkoittavatko ne samaa asiaa :). Voisikohan tehdä gutaa luovuttaa verta jotta oma kroppa tuottaisi tuoreempaa tavaraa tilalle? Kiinassa ne on varmaan tehneet jo kauan myyräntyötä kantasolutekniikan parissa.
Anti-aging hoitona, verensiirrot eivät toimi niin hyvin ihmisillä. Niistä innostuttiin, kun havaittiin että eläinkokeissa ne pidensivät vanhojen hiirien elinikää. Tutkimuksissa siirrettiin nuorilta hiiriltä verta vanhempiin hiiriin. Bryan Johnson on tätä verensiirtoa myös testannut, mutta totesi ettei siitä ollut hyötyä. Riskinä on myös että voi saada haittamikrobeja siirretystä verestä, tai hylkimisreaktioita / allergisia reaktioita.
- Anonyymi
Mulla on parempi ummetuslääke resepti. Viikon juo pelkkää kiljua, vetää hulluna tupakkia ja syö nikotiinipusseja.
Jos viikon päästä ei ole tullut mitään niin, että pönttökin pitää pestä, sitten voi huolestua.
Tätä voi käyttää myös laihdutuskeinona. Se edellyttää kyseistä kuuria säännöllisesti 2 kertaa kuukaudessa vuoden ajan.
Moni luovuttaja jättää kuurin kesken.
>simiti<
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän622848Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h1262541Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on81762Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi171504Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli21489En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa601419Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.3071350On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi711154- 221121
- 801082