Tämä Niko Muoti (Niko Saarelainen) mainostaa FB:ssa omalla nimellään muoti vaatteita. Totuudessa nämä tulevat Kiinasta ja täyttä paskaa. Laatu ihan ala-arvoista ja koot eivät pidä paikkaansa. Niko Muoti vetää välistä n. 10 kertaisen hinnan ja varmaan oikea toimittaja on TEMU. ÄLKÄÄ menkö samaan lankaan kun minä.
NIKO MUOTI
2
362
Vastaukset
- Anonyymi
Itseä ihmetyttää, että joku yleensäkkään tilaa mitään jostain hämäristä nettikaupoista tai yllämainitun tyylisiltä toimijoilta joilla ei mitään ammattiosaamista. Ehkä se on jotain jännityksenhakuisuutta.
Kannattaa opetella tunnistamaan laatu ja huoltamaan vaatteensa ja asusteensa. Itse säilytän ja kuivaan vaatteeni aina henkarissa, kengät laatikoissa jokapäiväisiä käyttökenkiä lukuunottamatta ja laukut niille varatussa vitriinissä (parhaiten laukut säilyttävät muotonsa kun niitä säilyttää täytettynä selinmakuulla). Kun kuivaa vaatteet henkarissa, niin ei pahemmin tarvitse silitelläkkään. T-paidat kannattaa aina pestä taiteltuina pesupussissa, niin eivät veny rumasti.
Itse ostin Reservedin alesta Triplasta ihanan samettisen pitkän iltapuvun. Malli oli hyvä ja kangaskin hyvää ja kestävää trikoosamettia, mutta langat olivat tosi heikkolaatuista, varmaan pelkkää heikkolaatuista puuvillaa, koska heti ratkesi sivusauma auki 3 cm matkalta vaikka pukeminen ihan normaalia.
Osaan tietysti korjata sen itse, mutta vähän kyllä ärsytti, näin huono laatu kertoo ahneista ja lyhytnäköisistä bisnesarvoista joita ei pidä kannattaa jos tippaakaan välittää meidän yhteisestä planeetasta.
Monesti polyesterikankaita parjataan, mutta oikein huollettuna ne kestävät tosiaankin jotain 500 vuotta, esim trikoosametit ovat kankaina mukavia ja erittäin pitkäikäisiä ja helppohoitoisia.
Ostan itse aina pelkästään kestävää laatua. Se ei ole aina hinnasta kiinni. Ei ole kankaan vika, jos vaate on muuten huonosti tehty tai huolimattomalla käytöllä pilattu. - Anonyymi
Mä oon löytäny netistä sellasia ohjelmiakin, joilla voi tilata haluamansa väriyhdistelmän ja laittaa vaatteisiin omat logot. Kannattaa tilata suoraan vaan sieltä. Suomessa ei enää oo mitään vaateteollisuutta. Aasiasta tulee kaikki. Laatu on sama, mutta jos siinä on suomalainen välikäsi, niin kymmenen kertainen hinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074506Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t963259Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881777Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131377Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241203- 521138
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101131Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481129- 511046