Tämä Niko Muoti (Niko Saarelainen) mainostaa FB:ssa omalla nimellään muoti vaatteita. Totuudessa nämä tulevat Kiinasta ja täyttä paskaa. Laatu ihan ala-arvoista ja koot eivät pidä paikkaansa. Niko Muoti vetää välistä n. 10 kertaisen hinnan ja varmaan oikea toimittaja on TEMU. ÄLKÄÄ menkö samaan lankaan kun minä.
NIKO MUOTI
2
310
Vastaukset
- Anonyymi
Itseä ihmetyttää, että joku yleensäkkään tilaa mitään jostain hämäristä nettikaupoista tai yllämainitun tyylisiltä toimijoilta joilla ei mitään ammattiosaamista. Ehkä se on jotain jännityksenhakuisuutta.
Kannattaa opetella tunnistamaan laatu ja huoltamaan vaatteensa ja asusteensa. Itse säilytän ja kuivaan vaatteeni aina henkarissa, kengät laatikoissa jokapäiväisiä käyttökenkiä lukuunottamatta ja laukut niille varatussa vitriinissä (parhaiten laukut säilyttävät muotonsa kun niitä säilyttää täytettynä selinmakuulla). Kun kuivaa vaatteet henkarissa, niin ei pahemmin tarvitse silitelläkkään. T-paidat kannattaa aina pestä taiteltuina pesupussissa, niin eivät veny rumasti.
Itse ostin Reservedin alesta Triplasta ihanan samettisen pitkän iltapuvun. Malli oli hyvä ja kangaskin hyvää ja kestävää trikoosamettia, mutta langat olivat tosi heikkolaatuista, varmaan pelkkää heikkolaatuista puuvillaa, koska heti ratkesi sivusauma auki 3 cm matkalta vaikka pukeminen ihan normaalia.
Osaan tietysti korjata sen itse, mutta vähän kyllä ärsytti, näin huono laatu kertoo ahneista ja lyhytnäköisistä bisnesarvoista joita ei pidä kannattaa jos tippaakaan välittää meidän yhteisestä planeetasta.
Monesti polyesterikankaita parjataan, mutta oikein huollettuna ne kestävät tosiaankin jotain 500 vuotta, esim trikoosametit ovat kankaina mukavia ja erittäin pitkäikäisiä ja helppohoitoisia.
Ostan itse aina pelkästään kestävää laatua. Se ei ole aina hinnasta kiinni. Ei ole kankaan vika, jos vaate on muuten huonosti tehty tai huolimattomalla käytöllä pilattu. - Anonyymi
Mä oon löytäny netistä sellasia ohjelmiakin, joilla voi tilata haluamansa väriyhdistelmän ja laittaa vaatteisiin omat logot. Kannattaa tilata suoraan vaan sieltä. Suomessa ei enää oo mitään vaateteollisuutta. Aasiasta tulee kaikki. Laatu on sama, mutta jos siinä on suomalainen välikäsi, niin kymmenen kertainen hinta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17711208
- 545328
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462565- 372256
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131781Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,431685Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311320Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v361275Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61096Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo1121014