Olitteko tänään töissä? Mä jouduin töihin, paloasema piti saada valmiiks. Ja palokunnassa kun on kiire.
Joko jouluvalot ja koristeet on heitetty pois?
Loppiainen viikko sitten oli vapaa ja mielellään ois pitänyt tänkin, mutta aina ei voi voittaa.
Miten meni Nuutin päivä
8
288
Vastaukset 8
Otin tänään mun kuusen pois (tekokuusi).
Tekokuusi on kätevä. Muistan äitillä oli aito ja neulasia joka puolella ja kissakin niitä järsi. Osti sitten valopuun ja siitä katos sellanen lamppu. Eikä mistään löytyny. Oisko kissa syöny, mutta ei siitä mitään oireitakaan tullut. Mutta valopuuta nyt jo monta vuotta käyttäny. Mä en taas oo kuusta viittiny hommata, paitsi oli mulla metallinen pöytäkuusi joskus.
Ai nuutinpäivä oli eilen, en tiennyt edes.
Joo se on hyvä päivä. Ei tarvi kerrasta luopua joulusta. Voi osan ottaa loppiaisena pois ja loput nuuttina. Joskus puhuttiin jopa nuuttipukista. Ite en oo kyllä sellasta nähny, en ees kuvaa.
En ollut eilen töissä… Ehdin olla aamulla hetken kotona ja eikun päikystä soitettu, että lapsi on lyönyt päänsä ja nyt otsassa on kuhmu🙈 Itse en päässyt muksua hakemaan, onneksi mummo riensi apuun.. iltapäivällä vietettiin sitten isovanhempi päivää ja käytiin syömässä PizzaRaxissa🥳 Kiva päivä siis noin muuten paitsi tuo aamun tapaturma.
Siis korjaatko palolaitoksilla jotain.?😧
Koristeet jo laatikossa..🎄🍬- Anonyymi
Oletko esitellyt Danielin isovanhemmille?
Sullahan olikin tapahtumia päivään. Hyvä kun kaikki järjesty. Muistan omastakin lapsuudesta, isovanhemmista oli paljon apua.
Joo korjailen paloasemiakin, samalla kun muitakin julkisia rakennuksia. Toi olikin jo melkein ikuisuus projekti, mutta nyt lopulta valmis.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591501- 251113
- 82982
- 65806
- 36780
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69774- 90723
- 47722
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13710Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131695Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19685- 115666
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �140591- 4582
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45560- 41544
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24513- 18512
- 41508
