Helluntailaiset tietää Jumalan Tahtoa! Tieättekö te rakkaat Lutterilaiset??

Mutta ei Helluntailaiset lihassa vältämättä pääse antautumaan Jumalan Tahtoon ,, kun siihen tarvitaan Pyhä Henki ja päästä Pyhässä Hengessä antautumaan !!

Tottakai Hekkuntailaiset tietää Jumalan Tahtoa. Antaudu myös rakas vihollinen. Muuten,, ei ollut hyökkäys vaan varoitus Lutterista joka ei vie jäseneet seuramaan Jeesusta Ristinkuolemaan. Ja kun Lutter jäi ilman Ristinkuoleman ja kehitteli tilalle vauvajumalan joka mukamas hoitele vauvoja niin jäi surullisesti kyllä Lutter ulkopuolella kaikken ja pysyi lihassa tappamaan talopoikaisia ja Juutalainen ja nyt sitten toinen mun rakas vihollinen sano etä syytän vaikka mävain varoitan rakkaat Lutterilaisia ja yritän saada heitä herämään..

Olkaa niin siunattuja te rakkaat syntiset Lutterilaiset ,, te ja teidän perheet.. !!!

7

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja jälleen uusi "lutterilaisia" vastaan suunnattu pilkkaketju Helluntai-foorumilla.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Anteeksi, tää olikin vaihteeksi Luterilaisuus-foorumi, jolla tämä saviksen aloitus.

        Saviksen jonkun edellisen ketjun olitte kait täältä poistaneet ja hyökkäsi sitten luterilaisia vastaan Helluntailaisuus-foorumilla:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18777756/taman-aloituksen-poistettiin-luttersairastuneisiin-palstalla--mita-laitoin-asken-

        Me, yksin Kristuksen tekoja tunnustavat, olemme helluntailaisten mukaan "Lutter-sairastuneita".

        ... >>Ja kun Lutter jäi ilman Ristinkuoleman ja kehitteli tilalle vauvajumalan joka mukamas hoitele vauvoja niin jäi surullisesti kyllä Lutter ulkopuolella kaikken ja pysyi lihassa tappamaan talopoikaisia ja Juutalainen<< ...

        Perinne-helluntailaista uskoa ja opetusta, just ku jo ammoin Hgin Saalem srk:n mikrofoonista.


    • Anonyymi

      Tarkentava kysymys:

      Kun kristinuskon suuntauksia on satoja ellei jopa tuhansia ja jokainen niistä väittää tietävän ainoan oikean kannan jumalan tahtoon niin mistä näin ulkopuolisena voi tietää mikä näistä kannoista on oikeasti jumalan kanta?

      • Anonyymi

        Tuosta pitää itse ottaa selvä. Etsi isen, löytämisen ja erehdysten kautta.

        Itse en ole "syntyperäinen" luterilainen (vanhempani olivat eronneet kirkosta, vaikka suvut muutoin olivat luterilaisia, isoisäni peräti pappi), vaan monen etsinnän kautta löysin tämän uskon.


    • Anonyymi

      Et sinä sen parempi ole

      • Parempi kuin tuo joku feikki ylläpidossa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4990
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1600
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1253
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1026
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe