Mitäs puolueelliset, onko mukavaa olla epäoikeudenmukainen?

Anonyymi-ap

Ei varmaan oo koskaan käyny mieles sellaanen asia, että puolueettomuus, siis objektiivisuus lisää ymmärrystä, notta puolueellisuus tyhmentää.

4

435

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaanen suomalaanen joka kysyes vastaa notta että hänellä on asiat aiva hyvin on karottanu jörkensä ja torellisuudentajunsa. Kuinka saatanas suomalaasella ihmisellä vois olla asiat hyvin kun Suomi on tällä menolla menos päin velkahelvettiä ja epäjärjestystä ? Joo joo kyllä sulla on kasalla vähän rahaa, mutta mitä helvettiä sä niillä rahoolla enää sitte mitään teet jos ei oo lakia eikä järjestystä ja sillä rahallakaan mitään arvoa, rosvoja vai houkutteloo sun mammonas.

    • Anonyymi

      Tutkimukset osoittaa että älykkyys on 80 %:sesti periytyvää, tämä tietenkin tarkoittaa että myös oikeustaju siis oikeudenmukaisuus on periytyvää myös.

      Älykkyyttä on tutkittu intensiivisesti yli 50 vuoden ajan:
      https://www.duodecimlehti.fi/duo15364

      Jos älykkyys, siis kyllä ymmärtää on 80 %:sesti periytyvää niin tietenkin myäs oikeudenmukaisuuden kyky, mikä tarkoittaa oikeamielisyyttä oo perinnöllistä myös.

      https://www.duodecimlehti.fi/duo15364

    • Anonyymi

      Vain täydellinen idiootti kuvittelee että voisi hyväksikäyttää älykästä ihmisistä ilman että paska ei iske tuulettimeen.

    • Anonyymi

      Ihmiset on hulluja, ja kun niille osoittaa todisteet siitä että ne on hulluja, ottaa puolustusrefleksi yli ja he kieltäytyy tosiasioita ymmärtämästä.
      Sellaista on mielivaltaisuus.

      "Mielivaltaisuudella tarkoitetaan yksilön vapautta valintoihin ja tekoihin täysin omien mielipiteidensä tai mieltymystensä mukaan."
      https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Mielivaltaisuus

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe