Mitäs puolueelliset, onko mukavaa olla epäoikeudenmukainen?

Anonyymi-ap

Ei varmaan oo koskaan käyny mieles sellaanen asia, että puolueettomuus, siis objektiivisuus lisää ymmärrystä, notta puolueellisuus tyhmentää.

4

436

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaanen suomalaanen joka kysyes vastaa notta että hänellä on asiat aiva hyvin on karottanu jörkensä ja torellisuudentajunsa. Kuinka saatanas suomalaasella ihmisellä vois olla asiat hyvin kun Suomi on tällä menolla menos päin velkahelvettiä ja epäjärjestystä ? Joo joo kyllä sulla on kasalla vähän rahaa, mutta mitä helvettiä sä niillä rahoolla enää sitte mitään teet jos ei oo lakia eikä järjestystä ja sillä rahallakaan mitään arvoa, rosvoja vai houkutteloo sun mammonas.

    • Anonyymi

      Tutkimukset osoittaa että älykkyys on 80 %:sesti periytyvää, tämä tietenkin tarkoittaa että myös oikeustaju siis oikeudenmukaisuus on periytyvää myös.

      Älykkyyttä on tutkittu intensiivisesti yli 50 vuoden ajan:
      https://www.duodecimlehti.fi/duo15364

      Jos älykkyys, siis kyllä ymmärtää on 80 %:sesti periytyvää niin tietenkin myäs oikeudenmukaisuuden kyky, mikä tarkoittaa oikeamielisyyttä oo perinnöllistä myös.

      https://www.duodecimlehti.fi/duo15364

    • Anonyymi

      Vain täydellinen idiootti kuvittelee että voisi hyväksikäyttää älykästä ihmisistä ilman että paska ei iske tuulettimeen.

    • Anonyymi

      Ihmiset on hulluja, ja kun niille osoittaa todisteet siitä että ne on hulluja, ottaa puolustusrefleksi yli ja he kieltäytyy tosiasioita ymmärtämästä.
      Sellaista on mielivaltaisuus.

      "Mielivaltaisuudella tarkoitetaan yksilön vapautta valintoihin ja tekoihin täysin omien mielipiteidensä tai mieltymystensä mukaan."
      https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Mielivaltaisuus

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      47
      582
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      566
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      183
      504
    Aihe