Mitäs mieltä tästä? Kun Vaimolla on ...
1.Salainen työpaikan puhelin
2.Salainen oma puhelin
3.Salainen toinen oma puheli
4.Salainen työpaikan sähköposti
5.Salainen oma sähköposti
6.Salainen toinen oma sähköposti
7.Salainen Facebook
8.Salainen Instagram
9.Salaiset vaakalukema omasta painosta
10.Salaiset joululahja ostot
11.Salainen rahapussi
12.Salaiset kauppakuitit
13.Salaiset vanhemmat ja veli
14. Tuntuu että kaikki on salaista, näitä ois vaikka kuinka paljon.... Itsellä ei ole mitään salaista.
Kohta 3 lisätietoja: Tämä salainen (oma vanha edelleen käytössä oleva) lisäpuhelin paljastui karulla tavalla: Vaimo oli mennyt perheen yläkertaan tätä käyttämään, menin vahingossa paikalle, piilotti puhelimen heti peiton alle ja tietysti kiisti sen olemassa olon. Yritin nostaa peittoa, raivostui ja ei antanut nostaa peittoa. Myöhemmin tunnusti puhelimen, että oli ja oli kuulemman pelannut sillä peliä. Tästä parin päivän päästä tuli työmatka Tampereelle, oli siellä kolme päivää ja kaksi yötä.
Kun käyttää puhelinta, niin puhelimensuojakuoren läppä pitää olla aina pystyssä, niin ei meikäläinen näe, mitä tekee (istun aina hänen vasemmalla puolella niin sohvalla kuin autossakin).
Kohta 7 lisätietoja: Luonnollisesti Facebookissa on estänyt oman paikalla olotiedon, etten näe omasta facebookista milloin hän viimeksi on ollut paikalla. Käytännössä on siellä erittäin tiukkaan. Taitaa olla riippuvainen tästä, tunteja kuluu päivässä sosiaalisessa mediassa.
Kohta 13. En tiedä hänen perheestään niitä salaisimpia asioita mitään. He kaikki ovat eronneet, en tiedä miksi. En tiedä heidän esim. heidän sairauksista/lääkkeistä/lääkärikäynneistä, ne on salaisuus.
Huvittavinta tässä on että tapasimme netin treffipalstan kautta, hänellä oli siellä lause että: Toivon että miehellä ei olisi mitään salaisuuksia ja että asioista pystyisi puhumaan rehellisesti kasvokkain.
Vajaa 20 vuotta ollaan oltu yhdessä, 2 lasta.
Mitä pitäs tehdä?
Onko täällä muita, jolla on näin paljon salaisuuksia?
Salainen oma vaimo ja salaisuudet
8
569
Vastaukset
- Anonyymi
Olen alkuperäinen kirjoittaja ja lisään vielä:
Tuntuu siltä, että hän käyttäytyy kuin asuisi yksin tai olisi sinkki, silloinhan ei tarvitse mitään toiselle jakaa. - Anonyymi
Kohdat 1. Ja 2. voivat olla työnantajan vaatimus. Se on hieman outoa, jos tarvitsee 2 salaista omaa puhelinta, mutta siinä että on useampi sähköposti, ei ole mitään erikoista.
Kohta 13. Mitä hänen perheensä asiat sinulle oikeastaan kuuluvat? Jos he esimerkiksi eivät halua asioitaan leviteltävän ja puhuttavan, niin sitten niitö ei levitellä ja puhuta.- Anonyymi
Periaatteessa voisin hyvin ajatella noiden kaikkien olevan myös itselläni salaisia tai ainakin niin, että mitä hittoa niillä tiedoilla tekee. Mulla tosin ei ole kuin yksi oma puhelin. Sinällään puhelimeni tai 4 yksityistä sähköpostiani eivät ole salaisia, mutta ei toisella niihin mitään asiaa, eikä pääsyä ole. Jos niistä alkaisi vinkumaan, niin sitten niistä tulisi top secret, ihan vain periaatteesta. Facebook ja Insta, mä en käytä niitä, mutta tilit olen joskus aikanaan kyllä luonut. En katso niidenkään kuuluvan toiselle millään tasolla, enkä näe tarvetta jakaa niissä mitään parisuhteeseeni liittyvää, edes parisuhdestatusta. En katso myöskään vaakalukemankaan kuuluvan kenellekään. Joululahjaostot ovat jo lähtökohtaisesti salaisia. Tilipussinikaan ei minusta varsinaisesti ole muiden asia, kunhan maksan osuuteni. Kauppakuitit eivät periaatteessa ole salaisia, mutta pitäisin niiden kyttäämistä merkkinä jostain henkisen puolen ongelmista. Perheeni ja ystävieni asioista jaan tasan tai olen jakamatta tasan sen mikä on heidän mielestään ok.
Oikeastaan ainoa aidosti outona pitämäni asia on "Huvittavinta tässä on että tapasimme netin treffipalstan kautta, hänellä oli siellä lause että: Toivon että miehellä ei olisi mitään salaisuuksia ja että asioista pystyisi puhumaan rehellisesti kasvokkain." Tämä siinä tapuksessa, että nuo aiemmin listatut asiat kuuluvat tuon lausahduksen piiriin. Itseki toivon rehellisyyttä ja sitä että mitään (omasta mielestäni oleellisia) salaisuuksia ei ole. Minun kohdallani kuitenkaan mikään edellä listattu ei kuulu niihin mielestäni oleellisiin salaisuuksiin.
- Anonyymi
Miten olis kosto, teet samoin kuin vaimosi! Käy vieraissa ja laita omat asiasi salaisiksi!
- Anonyymi
CIA n hommissa aivan selvästi.
- Anonyymi
Eroo hyvä mies!
- Anonyymi
Ei ihan noin salaista, mutta miehelläni on salaiset hetkensä tablettinsa ja puhelimensa kanssa. Jos tulen paikalle, menee näyttö nopeasti kiinni. Aikani koitin kysellä, että mitä salattavaa. Enää en jaksa välittää. Tehköön mitä tekee.
- Anonyymi
Onko homosuhde
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1145199Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371649- 1991183
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111143Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201109Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861030Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836