Montakohan sataa miljoonaa niihinkin meni?
35 000 mamua ja uudet liikennemerkit. Niistä persut muistetaan.
35 000 mamua ja uudet liikennemerkit. Niistä persut muistetaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 77
Vanhimmat
Ei oikein noi sanat ja teot matchaa persuilla.
Tarkoitin että matsi-marinini idehan tuo oli!
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
Ihan se persujen idea on kuten aloituksessa jo kerrottu.
Sinun harhaiset horinat onkin luotettava lähde.
Kylläpä se ottaa taas persua totuus koville.
Kepu Sipilän porvarihallitus eli Kepu, PS ja kokoomus aloitti aikoinaan liikennemerkki uudistuksen.
Totta.
Tottahan tuo on.
Kylläpä vaan oli. Hyvä osoitus siitä miksei persuja tule päästää hallitukseen.
Luulisi jo jokaisen tajuavan että persut ei kuulu hallitukseen- eivät ole osanneet yhtäkään asiaa hoitaa- ja ne mihin on puuttuneet on olleet täystuhoisia.
Kuntiin kannattaa valita varmimmin SDP-joka on asiallisin puolue ja ajattelee kaikkien kansanosien eli koko maan parasta.
Muuten yleisesti kuntiin valinnassa on aina katsottava eniten sitä valittavaa henkilöä, koska kunnissa monesti tunnetaan henkilöt jo muutenkin ja heidän luotettavuutensa.
Kepu-mafiat ja kokoomus-mafiat on tuhonneet Suomen.
Persut vetää kuin imupaperi kaikki mammut joita irtoaa.
Kivojahan ne tikku-ukot ovat. Aika harva nainen kulkee nykyään muutenkaan hame päällä.
Onko Persut huomioineet sen suuren epäkohdan, että liikennemerkeissä on vain mustia ihmisiä? Eikös Lulu ranteen pitäisi heti tehdä aloite siitä, että liikennemerkit pitäisi muuttaa kantasuomalaisille sopiviksi. Taustat pitää muuttaa mustiksi ja ihmiset valkoisiksi.
Tai siis Marinin hallituksen termein: Tasa-arvo. Kun EI saanut sanoa PALOMIES ei voi laittaa mustaa valkoiselle tms.
Eli koko merkit, taustat ja kuvat sekä ikonit puls kirjoituset VALKOISELLA
Öyh öyh öyh... Persu persu persu... Öyh öyh..
Marin veti kuin imupaperi uuttavirtaa kaikki joita irtoaa. ja työt jäi
Mikäs ihme sukupuolineutraalit liikennemerkit persuille on, kun puolueessa on julkihomokin niin näkyvässä asemassa.
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
Tuossa linkki: Ja se oli Sanna Marin, jolla oli kaksi äitiä
Valehtelee porvaritrolli koska Kepu Sipilän porvarihallitus aloitti liikennemerkkiuudistuksen.
Avaaja lisää: Se oli naishallituksen ideä
YKKÖNEN
Hallitus käyttää sukupuolettomien liikennemerkkien vaihtoon kymmeniä miljoonia – Koponen ei voi ymmärtää: “Vaihtoon menevät myös ehjät ja hyväkuntoiset merkit”
PolitiikkaTalous
14.10.2021
|
14:10
Jaa
Hallitus ottaa 7 miljardia euroa uutta velkaa ja lähtee toteuttamaan uuden tieliikennelain edellyttämää liikennemerkkien uusimista sukupuolineutraaleiksi. Pelkästään Helsingissä vaihtotyöt maksavat yhteensä 15 miljoonaa euroa. Kansanedustaja Ari Koponen pitää hallituksen kallista ideologiaprojektia järjettömänä.
JA KAKKONEN OLI SÄHKÖ AUTOT
JA LET-KATUVALOT
KIINASTA ROSKAA VAUDILLA SSDPN TAHDILLA NAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ SANO KISSA SIRKKELISSÄ - NÄKKÄLÄRVI
T. AVAAJA
Heh, ne oli persut Sipilän hallituksessa ketkä ne tikku-ukot meidän maksettaviksi toi.
Näin oli. Persut haluaa unohtaa koko asian! Siksi varmaan vetävät kännit, että nämä unohtuisi!
Persut on sössineet Suomessa kaiken. Ennen persuja oli asiat hyvin.
Näin on.
Et ole ketjun avaaja van palstaporvari.
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
Hallitus käyttää sukupuolettomien liikennemerkkien vaihtoon kymmeniä miljoonia – Koponen ei voi ymmärtää: “Vaihtoon menevät myös ehjät ja hyväkuntoiset merkit”
PolitiikkaTalous
14.10.2021
|
Ei oikein noi sanat ja teot matchaa sdp:ssä.
Rahät köygiltä ja liikenmerkkeihi!
Mitex uuusiffan quffininen oikei ajoi alas ssäköh tintaa?
Persuporvarit ovat pettäneet äänestäjänsä kaikissa vaaleissa.
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
Hallitus käyttää sukupuolettomien liikennemerkkien vaihtoon kymmeniä miljoonia – Koponen ei voi ymmärtää: “Vaihtoon menevät myös ehjät ja hyväkuntoiset merkit”
PolitiikkaTalous
14.10.2021
|
Avaaja huomauttaa virheettään AIE TEHTY JO NAISTALLITUSKE NAIKAAN
JA JOSSA AFRIKAN TÄHTI JA PELI AUTOMAATIT PITI KIELTÄÄ
ELIO TYÖT POIS VEIKKAUSKELTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EIK
IKI KIETO EU:N MARKKNOILLA JOSSA OLIS RAHAA
NUS NHIS
Ei oikein noi sanat ja teot matchaa Marinilla.
Oersupoevarit ovat pettäneet äänestäjänsä kaikissa vaaleissa.
Onko Persut huomioineet sen suuren epäkohdan, että liikennemerkeissä on vain mustia ihmisiä? Eikös ai siis Marinin hallituksen termein:pitäisi heti tehdä aloite siitä, että liikennemerkit pitäisi muuttaa kantasuomalaisille sopiviksi. Taustat pitää muuttaa valkoisiksi ja ihmiset valkoisiksi. Sekä Liikennemerkit täysvärittömiksi, ei mustia numeroita. Tai numeroita ain ,koska Marinin hallitus halusi lapsille tasa-arvoisen kohtelun koulussa.
Tai siis Marinin hallituksen termein: Tasa-arvo. Kun EI saanut sanoa PALOMIES ei voi laittaa mustaa valkoiselle tms.
Eli koko merkit, taustat ja kuvat sekä ikonit puls kirjoituset VALKOISELLA
Siinä olis väki ihmeisasan kuten Marinin hallituksen IDIOTTIMAISESTA ideasta poitaa peli koneet ja tuhota veikkaus
Soinilaiset suvakit muistetaan, ei nykypersut. Nämä ovat eri sakkia
Samoja persuja ovat kaikki.
Totta.
Samaa rupusakkia ovat piste
Ei todellakaan. Nämä suvakit otti ja lähti pois puolueesta kuten muistat
Sinä varmaan olet onnellinen siitä vyörystä
Ole aloittaja hyvilläsi kun se vyöry tuli. Niin, olethan sinä suvakki?
Trolli avasi ketjun ja kirjoitti täyttä sontaa. Vihervassaridemarit halusivat pois liikennemerkeistä tytöt ja pojat, ihmistä kuvaava piti olla heidän mielestä neutraali sukupuoleltaan.
Samoin vihervassaridemarit poistivat suklaapötkökääreestä kauniin Geisha-tytön, kuten myös jäätelöeskimopuikot muuttivat jäätelöpuikoiksi. Vihervassudemarien mielestä ei saanut olla enää suklaisia neekerinsuukkoja. vaan sai olla enää pelkkiä suklaasuukkoja. Ei saanut olla enää lakritsipiippuja sen mustan värin vuoksi. Elovena- kaurahiutalepaketista vihervassudemarit poistivat nätin palmikkopäisen Suomi- neidon kuvan. Puistoissa ei saanut olla enää possupatsaita, koska vihervassudemarien mielestä muslimit voisivat pahastua possupatsaista jne. Ihan pöhköä, suorastaan mielisairasta koko vihervassudemarien touhu. Halusivat poistattaa sosiaaliturvatunnukset. koska halusivat romuttaa biologiset sukupuolierot: Pitääkö vihervassudemari kahjouden määrätä, voi vain kysyä.
Porvarivaletta pukkaa kuten tavallista.
Ota selvää asioista ennekuin sepustelet kaikenlaista roskaa. Sukupuolineutraalit liikennemerkki idea oli yksi Marinin onnettoman hallituksen ideoista laina rahaa kun oli otettu niinpaljon niin johonkin se piti kuluttaa.
Persut Sipilän hallituksessa ne toivat – kuten 35 000 mamuakin.
Eikö teitä lainkaan hävetä?
Etkö muista, että Soinin PS:t ainoana puolueena kritisoi noiden tuloa turvallisesta Ruotsista ja aiheellisesti, koska homma ei mennyt sopimusten mukaan? Juuri tuosta syystä vihervassudemariRKP alkoi mollata PS: a rasisteiksi, VihervassudemariRKP antoi täyden tuen Sipilän hallituksen tervetulleeksi toivottamalle vuoden 2015 turvapaikanhakijatulvalle ja kovasti vastustivat ja mieltä osoittivat näiden virallisia ja aiheellisia palautuksia lähtömaihin.
Vai kritisoi? Eivät tehneet edes hallituskysymystä.
Älä puhuu valeita. Tuo liikennemerkkiuudistus käynnistettiin ns. perskekon eli Sipilän hallituksen aikana! Sen saman, jota kiitämme: kiitos persut 2015/35000.
Fakta on, että persut hommasi suomalaisille 35000 mamua ja uudet liikennemerkit. Ne ovat ne persujen teot. Ja teot ratkaisevat, ei paskanjauhanta ja valehtelu.
Kyllä.
Joo.
Juuri näin.
Porvarivaletta pukkaa taas.
Näin on.
Persut muistetaan myös Putinin per.... nuolemisesta yhdessä Orbanin kanssa,
Persut löi jopa Orbanin kyseisessä harrastuksessa..
Punikkien aikaan tuo liikennemerkkien uudistus on saatu, kun punikit ovat niitä sateenkaartilaisia.
Liikennemerkkiuudistuksen käynnisti persut.
Montako punikkia oli Sipilän hallituksessa, joka käynnisti selvityksen liikennemerkeistä ja teki niistä päätöksen?
Olivatko niitä punikkeja juuri persujen ministerit? Persut kun istuivat Sipilän hallituksessa, eivätkä ainakaan julkisuudessa omalla naamallaan sanoneet mitään uusia liikennemerkkejä vastaan.
Hyvä kirjoitus.
Valehtelee porvaritrolli korvat heiluen.
Totta
Voisiko joku persua mikä teillä oli motiivina? Olitteko vankilassa liikennemerkkipajalla ja halusitte duunia?
Persuporvarit ihailevat diktaattori Putinia ja nykyajan yltiökapitalistista Venäjää.
...Olehan , mokoma ... kyllä se oli sosdemo-ministeri tyttelihallituksessa joka kyseisen käskyn antoi .. ja työllistihän se , yhdeksällä eurolla päivä oli monelle hommia ...
Kiitä persuja 35 000:sta mamusta tikku-ukkoliikenemerkeistä.
Minkä käskyn ja kuka ministeri?
Lain uusista liikennemerkeistä sääti Sipilän hallitus, jossa ei istunut yhtään sosdemia.
Sipilä on syvästi uskonnollinen lesdatiolainen eikä siellä hyväksytä sateenkaartilaisia ja tuokin liikennemerkkien vaihto on punikkien suunnittelema laki.
Jo olisi aika saada tämä punikkien järjetön hulluus loppumaan.
Kokoomuksen Satonen on ilmeisesti vielä hakemassa palkanpolkijoita?
Satonen ei ole punikki eikä ollut suunnittelemassa liikennemerkejä, silloinen oppositio vihreitten ja punikki piirinsä tuella painostivat hallitusta tuohon tyhmään sukupuolettomaan merkki uudistukseen.
Eli myönnät persujen olevan tyhmiä, koska tekivät tuollaisen typerän uudistuksen.
"Montakohan sataa miljoonaa niihinkin meni?"
On laskettu että koko maan liikennemerkkit maksavat useita miljardeja.
Kysyisin nyt mikä sukupuoli on esillä uusissa liikennemerkeissä on ehkä jokin uusi punikkien keksimä suku rantautunut hölmöläämme ?
Persut osaavat veronmaksajien rahojen tuhlaamisen.
Purra nosti Suomen veroasteen kireimmilleen 10 vuoteen.
Ja konkurssien määrän tämän vuosituhannen ennätykseen.
Ei niitä tehty sukupuolineutraaliuden takia. Se väite on sateenkaariväen oma keksintö.
Oikeasti niiden merkin ihmisolentojen malli muutettiin siksi, että ne tehdään nykyään tietokoneella ja on helpointa ja halvinta tehdä tikku-ukko, jolla on pyöreä pää. Euroopassa päämääränä on myös se, että kaikki merkit joka maassa olisivat mahdollisimman samanlaisia, joten siksi jokainen maa pikkuhiljaa (uusia markkejä laitettaessa ja vanhoja uusittaessa) muuttaa niitä omia kansallistyyppisiä merkkejään EU-standardin mukaiseksi.
Jos jotain turhaa ja helvetin kallista muutosta läheimenneisyydestä haet, se on vihervassujen masinoima sosiaaliturvatunnusten muuttaminen.
On kyllä ihan joutava rahanhukkaa. Hoitajamitoituksen täyttämiseen nuokin rahat olisi pitänyt laittaa.
Hieman on persuilla prioriteetit hukassa. Nuokin rahat olisi voitu käyttää sote-palvelujen tuottamiseen kansalle.
Keittääkö äitisi taas illalla puuroa?