Erotakko ihan ok sunteesta?

Anonyymi-ap

Meillä on useampi vuosi parisuhdetta takana. Ihan nuoriakaan emme enää ole vaan 40+. Tässä on rämmitty läpi hyvinkin vaikeita aikoja, sairautta yms. mutta nykyään kaikki on ihan ok. Tuo ihan ok se ongelma onkin. Huomaan, että keskinäinen yhteys on hukassa. Emme enää puhu asioista. Illalla ollaan samalla sohvalla, eri päissä ja mies syventynyt puhelimeensa.
Seksiä on, mutta vain miehen jaksamisen mukaan. Intohimo on hävinnyt. Asiaa ei auta se, että hairahduin vieraaseen sänkyyn kahdesti. Tämä toinen mies ei tosiaankaan ole parisuhdemateriaalia vaan pikemminkin kunnon pelimies, mutta seksi oli ihanaa. Laitoin tälle jutulle kuitenkin pisteen, koska en kaipaa nyt ketään sekoittamaan eropohdintoja yhtään enempää.
En tiedä mitä tällä kirjoituksella oikein haen. Ehkä näkökulmia siitä jäisikö ihan ok suhteeseen vai lähtisikö taapertamaan yksinään? Hankalaksi asian tekee se, että väkisin joudun nykyisen miehen kanssa olemaan paljon tekemisissä. Yhteisiä lapsia ei ole, mutta harrastuksia sitäkin enemmän.

7

417

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinkkumarkkinat on omasta näkökulmastani sen verran karut nykyään, että koittaisin mieluummin elvyttää tuollaisen suhteen. Sekin on helpompaa kuin koittaa löytää joku tuota parempi.

    • Anonyymi

      Oletko kertonut miehelle, että olet pettänyt häntä?

    • Anonyymi

      Mää oon sitä mieltä että jos oot hairahtunyt vieraaseen petiin niin se on jo valinta.
      Oot valinnut jo jonkun toisen etkä miestäsi. Ilmeisesti nyt te molemmat kärsitte.
      Sinä et ole valmis suhteeseen jossa on vähemmän seksiä eli miehelläsi ei ole muuta annettavaa sen tilalle sinulle,jotain sellaista joka antaisi sinulle varmuuden jäädä suhteessa?
      Et kerro että vaikka seksiä on vähemmän ja miehen voimien rajoissa niin silti hänessä on niin paljon ihania puolia etten halua jättää häntä. Et kirjoita myöskään rakkaudesta Missä se on?
      Kuulostaa että olisit jo valintasi tehnyt. Mieskään ei ole tyhmä. Hänellä on tunteet. Jos rikotte molemmat toisianne niin siinä en näe tulevaisuutta. Sinä kärsit,mies kärsii.

    • Anonyymi

      Jos tuollaisia hairahduksia on takana, olet jo salailun linjalle ilmeisesti lähtenyt. Ei ehkä ole enää mitään jäljellä.

    • Anonyymi

      Jaa-a, vai että harrastustenne takia jatkaisitte toistenne kiduttamista?
      Ansaitsisiko miehesi puolison joka enemmän vastaisi hänen toiveitaan puolisosta?
      Tai sinä, joka et lainkaan ole tyytyväinen nykytilanteeseen.

      Ehkä erillään asuminen jonkin aikaa toisi selvyyttä tilanteeseen.

    • Anonyymi

      No voi että.

    • Tottakai kannattaa erota. Olet varmaan kuullut, että hyvä miehiä on jokapuolella.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      75
      1220
    2. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      82
      1137
    3. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1095
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      965
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      918
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      60
      854
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      73
      724
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      682
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      652
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      632
    11. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      547
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      90
      540
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      36
      495
    15. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      11
      490
    16. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      110
      485
    17. 43
      477
    18. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      40
      448
    19. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      19
      446
    20. Ketä sinä sittten

      Rakastat?
      Ikävä
      33
      405
    Aihe