hiljaisuus on kovin kaksinaismoralistista ja tekopyhää.

Anonyymi-ap

Anonyymi
2025-01-21 14:53:45
UUSI

Anonyymi kirjoitti:

Miksi se olisi pitänyt tuomita, eihän siitä ole aiheutunut vaaraa kenellekään paikalla olleille eikä myöskään sivullisille?

Siksi että kun näin on käynyt esim. vihreiden toimistolle niin sekä vihreiden johto että kannattavat ovat huutaneet pää punaisena että kaikkien tulisi tuomita tapahtuma. Nyt kun vastaava on käynyt toiselle puolueelle niin vihdreiden johdon että heidän kannattajiensa hyväksyvä hiljaisuus on kovin kaksinaismoralistista ja tekopyhää.

lainaus PS suomi24

7

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän tuo sinänsä valitettavasti yllätä: Vihreät ovat tunnetusti äärimmäisen tekopyhiä ja kaksinaismoralistisia tapauksia.

      • Anonyymi

        tuli pekka haavisto ja isis asia mieleen...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tuli pekka haavisto ja isis asia mieleen...

        Oikein hyviä esimerkkejä juuri tästä!


    • Anonyymi

      Nämähän ne juuri näitä aivopestyjä kakaroita yllyttävät tallaisiin touhuihin, vasemmisto ,vihreät, sdp, ym. feikki kommunistit!!

    • Anonyymi

      Uutisissa paheksuttiin Halla-ahoa kun ei yksiselitteisesti tuominnut Krista Kiuruun kohdistunutta hyökkäystä. Halla-aho oli todennut olevan sietämätöntä kaduilla tapahtuva väkivalta kohdistuu se keneen tahansa. Sanamuoto aiheutti melkoisen ajojahdin, mutta kun Marinin vainoaja on ulkomaalainen ei tuomioita ole julistettu, koska se olisi vihervasemmiston ja tiettyjen toimittajien mielestä rasismia.

      • Anonyymi

        Jälleen kerran hyvä esimerkki vihervasemmiston sietämättömästä tekopyhyydestä. Ja noita esimerkkejä riittää todella, todella valitettavan paljon.


      • Anonyymi

        toivottavasti muut mamumiehet innostuu esimerkistä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      340
      1401
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1365
    4. 168
      1271
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1061
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      910
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe