Ihmeen vähän mellakoita USA:ssa

Nyt oli Trumpin voittoisan vaalikampanjan aikana aika vähän äärivasemmiston mellakointia verrattuna 2016 ja sitä edeltävään aikaan.
BLM-terroristitkin olleet aika hiljaa.
Osittain syynä varmaan venäjän bottiverkkojen alasajo mutta muutenkin äärivassarien ikimuistoiset raivonpuuskat loistavat poissaolollaan.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Trumpin hävittyä edellisissä vaaleissa Trumpistit ryhtyivät mellakoimaan ja yrittivät vallankaappausta.

Trumpin voitettua vasemmisto ei mellakoinut eikä yrittänyt vallankaappausta.

Mitäs se kertoo trumpisteista...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt oli Trumpin voittoisan vaalikampanjan aikana aika vähän äärivasemmiston mellakointia verrattuna 2016 ja sitä edeltävään aikaan.
BLM-terroristitkin olleet aika hiljaa.
Osittain syynä varmaan venäjän bottiverkkojen alasajo mutta muutenkin äärivassarien ikimuistoiset raivonpuuskat loistavat poissaolollaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu