Haluaisitko ryhtyä lepsoksi vielä vanhoilla päivilläsi, jos sopiva ja pätevä tyyppi tulisi vastaasi?
Haluaisitko olla lepso?
Anonyymi-ap
73617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Luulen että voisin. 🤷♀️
Ei todellakaan. Ihme kyssäreitä.
Miten niin muka.olisi ihanaa rakastua naiseen.. naisia kyllä on pilvinpimein mutta ehei kaikki käy. Pitää olla se tietty aaltopituus.🤷♀️
Haha, mitäs luulet 😁
Haluaisin kolmen kimppaa hehkeiden lesbonaisien kanssa, olisikohan se vielä mahdollista, kun sellainen on kokematta:)
AV
Lesbot ei haluu kolmenkimppaa. Lesbot on lesboja syystä! 🤷♀️
Eikö olis parempi jos olisivat edes hieman miehiin päin😝 voi tulla sängyssä muuten kylmää kyytiä. Se muna kun ei kiinnosta siinä mielessä juuri. Taitaisit päästä vaan käsitöiden pariin😉
Mua ei ainakaan muna kiinnosta enää pätkääkään. Henkinen yhteys on tärkeämpää ja ja sen luoma vapaatahtoinen intohimo.🤷♀️
Itse en voi sanoa, etteikö muna kiinnostaisi jossain mielessä, mutta kyllä se henkinen yhteys olis toki se jota pidän tärkeänä parisuhteessa. Niin ja kunhan sais läheisyyttä, niin se on monesti ainakin itselleni työntelyä tärkeämpää.😝
Onneksi on suussa vielä vikkelä ja osaava kieli:)
AV
Mikä ihme siinä onkin, että miehet eivät tajua mitä lesbot ovat? Kaksi bi-naista voisi tuohon lähteäkin, mutta lesbot ovat lesboja
Ei se kuule kiinnosta lesboja se miehen kielikään. Mikään osa MIEHESSÄ ei kiinnosta lesboa seksuaalisesti.
En nyt tiedä kyl siinä tekomuna saa kyytiä on dildoa vyödildoa ja kaiken näköisiä surina sauvoja ja yks tekomuna kestää maksimissaan korkeintaan viikon jos on laadukas dildo halvemmat ei kestä sen verran aktiivisessa käytössä ja aina vyödildon käyttäjä esittää miestä panijalla tekoviikset tai tussilla tehty parran sänki ym
Vai sellasta pornoa se välis katselee. Hieman liikaa jo tuota infoa ja yksityiskohtaa. Voisit pitää osan ihan omana tietonasi.
🤮 ei todellakaan olisi mikään vaihtoehto tuo. Sinkkuna mennään vaikka loppuun asti jos sopivaa miestä ei löydy.
En kyllä voisi. Jätetään muille :)
Tajusin hetki sitten kiinnostuuni tästä.
Vasta oli uutinen Ylellä, että Thaimaassa tuli voimaan samaa sukupuolta olevien avioliitot salliva laki.
Lähetyksessä näytettii eri puolisoita ja monista huomasi kumpi oli maskuliininen ja kumpi feminiininen, mikä oli mielenkiintoista. Monien kohdalla ymmärsi, miksi samanpuolisen kanssa on liittoon päädytty, sillä ero oman sukupuolen edustajiin oli huikean suuri. Tai ehkä se näytti täältä käsin katsottuna siltä.
Sen lisäksi oli kaunis miespari, jotka muistuttuttivat toisiansa. Heidän hahmot jäivät verkkokalvoon. Siinä tapauksessa tuli mieleen ihan eri asiat. Onko tullut mentyä rakastumaan itseensä? :)
Jotennii ei tällä ikää enää jaksaisi alkaa muuttamaan sukupuolta ja alkaa lepsoilemaan.
Mutta ethän sää ole vasta kuin nelikymppinen?
Miten kaunista kun naiset hellästi suutelee. Se ei ole mitään munaminä runkku ahneutta vaan hemmetin kaunista ja aistillista💞🤷♀️
Ei sille mitään mahda, kun on heteroksi syntynyt. Kyllä sitä on tullut joskus mietittyä miten paljon helpompaa elämä olisi ollut, jos ei olisi.
Hetero olen ollut minäkin mutta tilanteet elää. Miehet on nähty jo. Ne 'miljoonat 'tyrkyt'. Luulivat että muna se on joka puhuu😄Itseppähän tämän aikaan saivat.🤷♀️
Minä olen hetero, en "ole ollut". Tätä asiaa on kyllä tullut joskus ihan vakavissaankin pohdittua ja kun ei kiinnosta niin ei kiinnosta, ei aiheuta mitään sellaista värähdystä yksikään nainen.
Se on ihan ok. Ei tarviikkaan. Ei millään muotoa . Puhuin vaan itsestäni. En ole kiinnostunut parisuhteista sillä elämäni on tässähetkessä niin ihanaa mutta jos joskus kiinnostuisin niin sitten se menisi kyllä naisia päin.😊🤷♀️
Mä taas en ole koskaan edes miettynyt, että olenomko kiknnostunut parisuhteesta. En ole sellaista koskaan etsinyt, muutamaan olen elämäni aikana päätynyt ja tilanne on nytkin sama ... eli en etsi, jos sattuu kohdalle sopiva, niin sitten sattuu. Ja kuten totesin, niin helpompahan elämä olisi, jos olisi edes bi, mutta minkäs teet.
Sinä luot elämäsi,toiveesi /toivottomuutesi. Sinä luot. Mieti mitä sinä luot. Sinä itse päätät
🤷♀️
Seksuaaliselle suuntautumiselleen ei kukaan mitään voi. Ei myöskään tuohon suuntaa, ihan kuten ei toiseenkaan. Synnymme sellaisina kuin olemme ja voimme korkeintaan myöhemmin tajuta kuvitelleemme itsestämme jotakin. Väkipakolla ei voi ketään muuttaa, ei edes itseään.
Pidä se🤷♀️
Eipä sitä muutakaan voi.
Voimahali🤗👍🤷♀️
En tarvitse sellaista, joten vapautan jollekulle tarvitsevalle.
Saat vapauttaa. Hän on onnellinen kun laitoit hyvän kiertämään.🤗🤷♀️
Tietysti. Ei ketään vastoin tahtoaan kannata halata ja hyvä kun menee tarpeeseen.
Anteeksi halaukseni. Olen hyvinhyvin pahoillani . Siitä että olen täten mielestäsi kamala hirviö ihminen.🙄🤔🤷♀️
Ei sun tarvitse pyytää anteeksi. En ole pyytänyt sellaistakaan, enkä tarvitse sellaista. En pidä sinua hirviönä, mutta hieman sanotaanko nyt vaikka erikoisena kyllä.
Erikoinen olen mielelläni. Otan sen jopa kohteliaisuutena. Kiitos.😊🤷♀️
Se on hyvä se.
En haluaisi. Sitä vaan ihastuu ja rakastuu kehen ihastuu ja rakastuu, ihmiseen ennen kaikkea, ei sukupuoleen vasiten.
Ei mulle enää olisi mikään vaikea asia seurustella naisen kanssa. Nuorena koitin vaan puskea aivojen perimpään nurkkaan viehtymykseni naisiin. Pitää olla hetero. Pitää olla tyttö ja nainen, vaikken tunne sukupuoltani mitenkään kummaksikaan. Mä vaan olen mä. Ihan sama mikä genitaali ja määritelmä, evvk.
Olisin minä jokatapauksessa ihan se ja sama millä varustuksilla. Ihminen, tunteva, ajatteleva olento. Sukupuoli on sivuseikka tai onko kumppani mies vai nainen. Se, että rakastaa oikeesti kumppaniaan on ainoo tärkee seikka.
Jasu
Mikä siinä nyt on kun ajattelen sinun tekstisi olevan ihan huipputasoa.
AV
En minä tiedä. Ehkä vilpittömyys?
Jasu
En suhtaudu tähän mitenkään ehdottomasti, sillä eihän sitä koskaan tiedä, jos vaikka huomaisikin rakastuneensa toiseen naiseen. Pidän sitä kuitenkin melko kaukaisena ajatuksena. En ole koskaan rakastunut naiseen enkä tuntenut samanlaista intohimoa kuin miestä kohtaan. Toinen nainen ei herätä minussa vastaavanlaisia alkukantaisia kiihkon tunteita, joita mies saattaa aiheuttaa. Eihän suhde tietenkään pelkkää kiihkoa ole mutta se jokim tarvitaan, kun romanttisesta suhteesta on kyse.
Emmää jaksais akkoja, hyvä että edes itseeni.
Heh, pitäisi ehkä olla sellainen joka ei kitise ja narise. Sitten sen verran reipasta henkeä, että osaa puhua kiukuttelun sijaan. 😅
Jasu
Totta sopiiko kaksi emäntää saman katon alle ja onkohan kukaan lesbo pari vuotta kahta kauempaa suhteessa
Mitä miehet joutuukaan sietämään kivaa miehellä kuunnella tunnista toiseen päivästä päivään kuukaudesta kuukausiin vuodesta toiseen jatkuvaa kitinää narinaa
Tai mikä minua eniten ihmisissä, miehissäkin ärsyttää helposti, niin se että kiukutaan, huudetaan ja oikutellaan vaikka voisi puhuakin. Niin ei kun kränkkäämällä yritetään hoitaa eriäviä näkemyksiä. Naisissa törmänny siihen piikittelyyn ja pikkumaiseen tiuskimiseen, enkä tykkää yhtään siitä piirteestä. Kun en itse ole sellainen. Puhun suoraan, plöts.
En kyräile. Joten toive olis kumppaninkin osata.
Jasu
Niin, kyllä minäkin olen sivusta joskus katsellut, ettei heteromiehen osakaan aina kaksinen ole. Aika paljon näkee ja joutuu vastaanottamaan naisten oikkuja. Ei kaikki naiset vaikeita ole, mutta aika monet heittäytyy hankaliksi, jos ei oma tahto toteudu ja toinen jousta mielin määrin.
Itse pidän sitä prinsessasyndrooman yhtenä oireena, pitää itseään jotenkin jalustalla jota miehen pitäisi palvoa. Helmpompaa olisi kun ei olisi moista palvontaa, kumpikin kunnioittaisi toisiaan ilman mitään tuollaista hömppää.
Jasu
Joopa joo. Puhu mitä puliset kun pumpulissa elät. Narsistin naisena ei helppoa ollut ja ei tee sitä mieli näkymättömiin taputella. Enkä taputtele. En myöskään pornorunkkarin otoksia. Mitä miestä noissa oli? Hah,pelkkiä miehen irvikuvia. Minä tiedän mitä olen nähnyt ja läpi elänyt . Kiinnostus on täysi nolla.🤷♀️
Meinaat etten ole koskaan kokenut mitään karua miesten toimesta? Voin kertoa, että olen. Minut on hakattu, raiskattu, henkisesti tallottu maanrakoon. On petetty ja hyväksikäytetty. On itsessäkin vikaa, jos aina valitsee uudestaan kusipään miehekseen. Kun niitä fiksujakin olisi mitä valita.
Sinä kärsit miesvihasta, minä en. Miehetkin on yksilöitä. Ja naisissakin on kusipäitä.
Jasu
Mä pidän kyllä puoleni ja varani missä ikinä olenkaan. En luile eläväni pumpulissa ja osaan tämäyttää nyrkillä niin kovaa, että tippuu. On testattu. Mutten suostu vihaamaan. Enkä vähättelemään miessukupuolta, sillä ne hyvät miehet ei moista paskaa ansaitse osakseen.
Jasu
Mikä olet minua miesvihaiseksi syyttämään? Tunmetko minut ja ajatukseni että on pokkaa moiseen?🤷♀️
Ainut ihminen mikä on viime vuosina saanut minut hermostumaan siten että on tullut juurikin korotettua ääntään oli exvaimo, toinen oli eräs miespuolinen tuttu jolle oli pakko vilauttaa kynsiään kun ei muuten uskonut 😂, ei ole sen jälkeen hyppinyt silmille.
Exällä oli taipumus ihan tahallisesti ärsyttää välillä että sai riidan aikaan, mistä lie voimaa puuskiinsa milloinkin saanut mutta oli kyllä aika etevä kärjistämään vähän kaikkea mahdollista 🙂. Näykkiminen ja huonon olon purkaminen toiseen on aika tympeä piirre, sitä ei oikein tahdo jaksaa kuunnella edes vierestä.
Tämä on muuten nyt virallinen vellikellotesti, uskon nimittäin kirjoittavani ihmiselle jolle muutaman tavun mittainen vastaus ei ole voittamaton este, ok?` 😁
Heh, ymmärrän. Ei näykkiminen olekkaan mistään kotoisin. Reilumpaa on sanoa asiansa ilman mitään härkintää ja härnäämistä. Aika kunnostautuneita naispuolisia olen nähny kavereissanikin, provoisoivat saadakseen riitaa aikaan. Karsea tapa hoitaa suhdetta. Ei kaikki tietysti kestä sanoa ja kuulla mikä tympii suoraankaan. Mutta turhaa kiusantekoa pitäisi aina välttää. Aina.
Toimiiko vellikello? 🙂
Jasu
Sinun käytöksesi palstalla tuo esiin miesvihasi.
Jasu
Jahas ja sekös sinuun osuu. Totuus ei tulessa pala.🤷♀️
Ethän sinä sitten mitenkään paha elukka olekaan :) Tuliko ilmoitusta? Mutta exiä ei voi oikein laskea mihinkään laskentaan mukaan. Harvempien välissä on lämpimät tunteet.
No ei toimi ei 🙄
Kyllä minä olen ihan kauhea peto, en vain kehtaa tunnustaa sitä näin julkisesti 🙂. Vellikello pimeänä edelleen
Minulla ei ollut tapana parisuhteessa ollessani kiukutella, eikä olla miehen palvonnan kohteena. Olen toimija käytännön asioissa ja tykkään puhua asioista suoraan.
Viehätyn miehisyydestä.
Pääsiskö niinkun kolmanneksi osapuoleksi sillee miehenä.
Haluaisin, joka solullani!
Yess ihania olette.
Eipä tuo ole tahdosta kiinni, jollet ymmärrä .
Ei kukaan tee itsestään lespoa noin vain.
Se on sisäsyntyistä mikäli et tiedä.
Ei se haluamisesta kiinni oo, kuten sanottu. On mitä on. Enpä usko lesbon pystyvän pitämään komeana ja viehättävänä vaikkapa kuskia, partanaamaa. Sillä on parta väärässä päässä. Minusta taas ihan nam, toi solisti kuski. 😜
https://youtu.be/6MReeYAcEUM?si=DIe0G6jno0RX-kyC
Mutta öitä!
Jasu
En todellakaan!
Todellakin!
Olen joskus ollut ihastunut naisiin, ja hörpännytkin karvamukista. Nyt maistuus vain ja ainoastaan KT:n tuutti. Jos olisi tarjolla, mutta en taida ikinä päästä lipaisemaan. Tuuttaa varattua.
En. Olen bi-seksuaali. Ja se on mielestäni hyvä juttu, koska on enemmän valikoimaa kuin jos olisin vaikka lesbo tai hetero. Näin on just hyvä. Ennen luulin, että oon lesbo ja että en voisi ikinä ihastua mieheen, mutta kun ikää tuli lisää niin toisin kävi. Ja siis oon nuori nainen. Mutta oikeastaan mä ajattelen nykyään, niin että ihastun ihmiseen, en sukupuoleen. Että en tiiä mikä mun seksuaalisuus on, mutta ei sillä oo väliä. En halua laittaa itseäni mihinkään ahtaaseen lokeroon. Enkä edes koe itseäni täysin naiseksi. Haluaisin olla mies.
Sama homma, tykästyn ihmiseen eikä sillä sukupuolella silloin ole enää väliä. Toki näin vanhemmiten tunnustan pitäväni naisvartaloa visuaalisesti miellyttävempänä. Mieskeho ei niin hetkauta edes katsella, mutta rakkaan miehen kosketus tuntuu silti sydänjuurissani ja iho vasten ihoa hyvälle.
Luulen, että mulle sen ihmisen keho tuntuu aina oikealle ketä rakastan. En erittele mitään kohtaa kehosta epäkelvoksi silloin kun rakastan ihmistä. Rakastan kokonaisuutta, en paloja sieltä täältä.
Jasu
Ja se on jotain mitä ei tarvitse edes miettiä entten tentten teelika mentten, se vaan tapahtuu ihan luonnostaan niin. Kokonaisuus humpsahtaa sydämeeni.
Jasu
No en kyllä. Minulla on silmää naiskauneudelle, mutta naiselta puuttuu ne minut tyydyttävät vehkeet alakerrasta.
En osaa ajatella sellaista.