https://youtu.be/dYuN0Wol8dI?si=kJ6L5O1UgGM7PA_G
6-8tollasta olis pitänyt hankkia
Eikä hävittäjiä
Suomen F-35hävittäjät turha hankinta
2
127
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan se hieno laite. Kun se on häivekone niin se ei näy tutkissa. Mikähän tuon nopeus on? Pommikone kun on. Ne ei kovin lujaa mene. Ai no sentään 1010km/h. On se aika nopeekin.
Itse luulen, että ukrainalaisten drone juttu on nyt vallannut. Jos nuo maksaa miljoonia tai miljardeja niin drone 400 - 2000 euroa/dollaria. Niillä saa hurjaa taistelua jo aikaiseksi. Tosiaan halvimmat tuhoutuvat dronet on joitakin satasia.
Sotateollisuus tulisi miettiä myös rahaa. Droneja isot määrät niin niitä ei pysäytä mikään. Taitaa Elon Musk panostaa siihen seuraavaksi. Ihmettelisin jos ei.
Mutta Suomessa ei niitä tehdä kun täällä on kateus ja kommareita jarruna aivan kaikessa. Tämä on tuhon maa.- Anonyymi
Suomea tuhotaan nyt taloudellisesti kovalla volyymilla! Rajamaahan toveri putinin kanssa, ei kukaan sijoita. Sodanvaara on korkea. Itään ei mitään asiaa. Tuontitullit usalla. Koronahysteria ajoi kaiken yrittämisen alas. Kaikki sitä myöten hulluja tai vähintään ahdistuneita. Nyt on KAAOS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694821KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883765- 1883461
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783209Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502919- 251984
- 241931
- 1801759
- 301686
- 431385