Silloin pillikinttuinen presidenttimme kokee muodonmuutoksen a`la Zelenskyi.
Pois jäävät kravattipuvut ja tilalle tulee äärioikeistolaiset maihinnousukengät- ja housut sekä vihreät t-paidat joihin on isketty korpin jämät armeijamme ylipäällikkyyden merkiksi.
Eiköhän se sota Venäjää vastaan syty?
19
180
Vastaukset
- Anonyymi
Stubbeli on silloin jo hyvissä ajoin skoolaamassa pahan akselin(häkkänen,Valtonen,orpo,sale,purra) kanssa toisella puolella maapalloa ikenet hymyssä
- Anonyymi
Hellan lettas sentään puten huilo Pietarista. Ex niinku parempaa kexiny
- Anonyymi
Stubb vetää ylleen shortsit ja T-paidan ja alkaa odotella, että pääsee Putinin tikkatauluksi.
- Anonyymi
Eikös Cai-Göran ole jo alikersantti?
Tai voihan toi nostaa ittensä vaikka ihan kersantiksi asti.- Anonyymi
"Mutta joka itsensä ylentää, se alennetaan; ja joka itsensä alentaa se ylennetään."
- Anonyymi
Ei ei se syty.
Miksi koittaa lietsoa?- Anonyymi
Kyllähän Cai-Göran sodalle syttyy.
Karjalan korpien rajuissa taistelussa hän seisoo eturivissä ja huutaa:
- Eteenpäin miehet..., VAPAUS JA DEMOKRATIA...!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän Cai-Göran sodalle syttyy.
Karjalan korpien rajuissa taistelussa hän seisoo eturivissä ja huutaa:
- Eteenpäin miehet..., VAPAUS JA DEMOKRATIA...!!!Taitavat sotilaamme haahuilla pitkin tyhjiä metsiä ja kuunnella kun yliääniohjukset lentävät yli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitavat sotilaamme haahuilla pitkin tyhjiä metsiä ja kuunnella kun yliääniohjukset lentävät yli.
Suomi on sen verran pieni(kapea läntti että jos sitä kohti ammutaan yliääniohjus se menee pahasti yli ennen maa-osumaa.
:D
Putoaa aikaisintaan jossain Pohjanmeren kohdalla vaikka olisi millainen ilmajarru hidastukseen.
- Anonyymi
Siellä taas Pietarissa keksitään teorioita, joita sitten suu vaahdossa esitellään ja kehutaan, miten ydinaseilla tuhotaan läntisiä pääkaupunkeja.
- Anonyymi
Ei Nasu kai asu Pietarissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Nasu kai asu Pietarissa.
Ohjeet tulee kuitenkin Pietarista, niiden suulla se puhuu.
Tajuaa sitä itse tai ei.
Venäjä on käynyt täyttä sotaa jo 4 vuotta. Sitä ennen jo vuodesta 2014 Venäjä kävi rajoitettua sotaa anastaen "vihreillä miehillä" Krimin ja masinoimalla separatismia "Donbassissa". Nyt Venäjä käy rajoitettua sotaa ("hybridisotaa") pohjoismaita vastaan sekä myös mm Georgiassa. Kylmä sota Suomea vastaan alkoi jo ennen Suomen Natoon liittymistä propagandasotana, jolla valmisteltiin hyökkäystä Suomeen sitten joskus kun Ukraina olisi hoidettu. Suomi siis on jo sodassa kuten jotkut Suomessa ovat todenneet. Totaalista maailmansotaa se ei vielä ole, mutta voi olla maailmansodan esiaste ellei Putinia saada ajoissa pysäytetyksi. Karu todellisuus on siis, että vapaan maailman pitää nyt estää sodan laajeneminen maailmansodaksi. Se ei onnistu näteillä puheilla, hyssyttelyllä eikä Putinia lepyttelemällä, se onnistuu vain panemalla kova kovaa vastaan niin että Putinin on pakko luopua suunnitelmistaan. Helpolla Putin ei suunnitelmistaan luovu.
- Anonyymi
Onneksi Putin usutti Suomalaiset NATO jäsenyyteen, muuten olisivat jo maassa.
KIITOS PUTIN!
ps. mies ei itse uskonut että Suomi noin tekisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi Putin usutti Suomalaiset NATO jäsenyyteen, muuten olisivat jo maassa.
KIITOS PUTIN!
ps. mies ei itse uskonut että Suomi noin tekisi.Suomalaiset? Eli nämä joku 1000 kpl Kokoomuksen puudelia?
- Anonyymi
En usko. Naiset salakuljettaa alusvaatteissa länsiteknologiaa. Ei varmaan kovin hyvin mene.
- Anonyymi
Kuminaamainen pillikinttumme on ajan hermolla vastaamaan kaikkiin haasteisiin.
- Anonyymi
Saattaa ne Venäjällä nauraa tuolle Stubille, kun tuommonen polvihousu jäbä pressana, joka diggaa vielä pridestä ja wokesta, taitaa olla vielä hinttieinarikin? Ei ole kyllä yhtään testoa kuten Trumpissa.
- Anonyymi
Sulta unohtu se että alkuperäinen, sittemmin toiseen näköiseen vaihdettu, Putin oli myös aikanaan melkoinen Homo Ikoni omassa maassaan, ja sen ulkopuolellakin.
Poseerasi auliisti kuin Tom Of Finland konsanaan.
Ehkä siksi sitten vaihdettiinkin, ei sopinut tuollaisen homostelut Duumalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201777
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481109Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441000Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37790Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760