https://www.verkkouutiset.fi/a/vladimir-putin-uusi-selitys-sille-miksi-kiova-saastyi-valtaukselta/#e09dc2ee
ONNEKSI IHMISKUNTA TIETÄÄ !!!! Ja aikoinaan tuomitsee oikealla tavalla, ei pienintä epäilystäkään...
ONNEKSI IHMISKUNTA TIETÄÄ !!!! Ja aikoinaan tuomitsee oikealla tavalla, ei pienintä epäilystäkään...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja sä olet pieni kiukkuinen natsihitler
Olet oikeassa. Oli hyvä että kerroit putlerin olevan pahasti mielisairas hullu.
Tuo taitaa olla natomunain en se pieni pilinen.
Putlerin säälittävät hätävalheet naurattivat ääneen.
Venäjä ei koskaan päässyt Kiovaan ukrainalaisten kiivaan vastarinnan vuoksi. Venäjällä ei yksinkertaisesti ollut siihen tarpeeksi joukkoja eikä kalustoa ja kaikki suunnitelmatkin kusivat pahemman kerran, kuten se lentokentän valtaus. Lopulta venäläisten joukkojen oli pakko vetäytyä tai ne olisi kokonaan tuhottu.
Putin on naZi.
– "Pidimme mahdollisena, että meitä huijataan. Vuosikymmeniä meitä on petetty näin: sanotaan yhtä ja tehdään toista. Siitä huolimatta, välttääksemme vakavaa verenvuodatusta ja jonkinlaista vakavaa sotaa, me joka tapauksessa suostuimme ja RYHDYIMME VETÄMÄÄN JOUKKOJAMME Kiovasta maaliskuun lopussa".
En pidä kovinkaan tod.näk. sitä, että olisivat toistamassa erehdyksenä Tukholman Profetian aikana. Mikä on sekin sotapaskana tottakai huono juttu, mutta mikä on toki PALJON parempaa kuin nämä nykymenon Suomen WEF-jonestownitusskeidat.
Luoja haltuun.