Tiede on tänä päivänä kaiken totuuden ympärillä se vallitseva osatekijä joka hallitsee meidän jokaista päiväämme meidän jokaista sekuntia meissä. Siksi elämässä kysymys kuuluukin; Miksi tiede ei ole ratkaisut vajakismin syvintä olemusta. Minkä takia uskovaisuutta, joka ei nyt sentään ole sairausluokiteltu.
Mutta ei saada lääketieteellisesti pois ihmisistä. Mistä johtuu tämä takapajuinen tiede, että siinä ei onnistuta lukuisista ponnisteluista huolimatta. Mitä ateistit ovat yrittäneet tehdä kemiallisesti kuin Asterix ja lisäksi muuten esim. puhumalla lempeästi uskovia ihmisiä kohtaan. Sen päälle, siis ateistinen diakoniatyö.. Miten pääsen raidoistani. Syöpääkin parannetaan, ainakin annetaan hyvä ennuste.
Tiede ei ole ratkaissut vielä vajakismia.
6
104
Vastaukset
- Anonyymi
Tiede on teoriaa.
Jos totuus kiinnosta avatkaapa raamattu- Anonyymi
raamattu on vajakeille ! google on tiedonjanoisille
- Anonyymi
Jaa että tiede on teoriaa. Kuinka monen ihmisen henki on pelastettu juuri tieteen avulla.
Uusia syöpälääkkeitä markkinoilla, enne kuoli kaikki joilla oli syöpä nyt on saatu ne luvut alaspäin tieteen avulla ,
Kuten muitakin sairauksia joihin ei ennen ollut mitään keinoa pelastaa ihmistä, siis kun ihminen on sairas ei hän tule terveeksi aikaisemmalla raamatun vaan hoidolla joka on tieteen ansiosta saatu
Ei tämäkään ihminen kirjoittelisi nettiin jos ei tiedettä olisi ollut , kas kun hänenkin tietsikkansa on olemassa juuri tieteen avulla .erilaiset lämmitys systeemit on myöskin löydetty lämmittämään asuntojamme tieteen avulla, ennen oli vaan pökkyä pesään tyyli.
Tiede näkyy moninaisena jokapäiväisessä elämässä . Joten aika lopettaa nuo höpötykset raamatusta. Se on kirja jonka jotkut ovat aikoinaan tehneet , perustuu kertontaan ja mielikuvituksiin ( kävely vetten päällä) joten usko ihan vaan kaikessa rauhassa jos se on sinulle tärkeää . Mutta tiede on sentään avannut niin monia asioita maailmassa joten teoriaa se ei tietenkään ole koska sen avulla on saatu paljon hyvää aikaan.
Usko on jokaisen yksityinen asia , miksi mainostat sitä netissä, sillä jokainen aikuinen ihminen on sentään tiensä valinnut elämän tärkeissä asioissa m eivätkä tule periaatteitaan muuttamaan .
- Anonyymi
minä teistinä koen kuitenkin olevani meilisairas, tällä palstalla siksi olenkin hakeutunut, hakeutumassa lähiaikoina hoitoon. ainakin tarkistettavaksi. Missä mättää oikeastaan siis eli kaivokuvauksiin siis aivokuvauksiin.
Olen nykyisin suurlähetystössä, entinen pataljoonan komentaja ja sotilasläänin piispa. Eli hanttihommissa. Toista oli ennen.- Anonyymi
Sinäkö se naisten huijari olet, joka huijaa naisilta rahat tekaistulla titteleillä?
- Anonyymi
Voit kysyä sitä osmolta ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728