Kun suomen kouluissa opettajat kehoittavat lapsia työntämään kesäkurpitsaa sinne minne ei aurinko paista, niin se on aika monen naisen mielestä ihan okei.
Mutta kun valkoihoinen mies heittää läppää podcastissa, jossa tämä haluaa naisen panevan häntä strap-onilla sinne minne ei aurinko paista, niin naiset haluavat sensuurikoneiston käyntiin ja valkoihoisen heteromiehen tuomiolle ja kaiken kukkuraksi vielä työnantajien seuraavan työntekijöidensä somepostauksia ja menettävän sitten kirjoitustensa/sanomistensa takia työpaikkansa.
Eli siis suomessa monet naiset haluavat rajoittaa sananvapautta.
Heteromies mainitsi pimpelipom
Anonyymi-ap
2
335
Vastaukset 2
- Anonyymi
Pimpelipom:
https://m.youtube.com/watch?v=K7_lp9HzYgQ&t=623s&pp=ygUMaXZhbiBwdW9wb2xv - Anonyymi
Siihen mä oon viime päivinä suorastaan herännyt että vaikka elämme täysin moraalittomassa ja p3rversiivisessä maailmassa, niin silti jaksetaan inistä yhdestä jos toisesta aiheesta. Ratkaisevaa suuren yleisön edessä on se millainen henkilöprofiili niillä moraalittomuuksien laukojilla on. Demonisointi on suoraan sen mukaista. Tekopyhää. - Sivusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99644Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520