Aivan sama vaikka tulis miljoona työtöntä. Pakko ei ole homottaa niin miksi niin tekevät? Jos ois semmoinen firma joka tukis vaikka teiden korjausta ja syöpäsairaita lapsia ja bensanhinnan alentamista niin sitä tukisin ilomielin mutta wokettamista en pennilläkään.
Kaikki woke firmat konkurssiin
Anonyymi-ap
21184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tasavertaisuus on sitä että ei syrjitä ketään, että ihmisarvo on myös vanhuksilla, sairailla, vammaisilla, vajaatyökykyisillä, naisilla ja ihonväriltään erilaisilla.
Siis meillä ihmisillä.
Hmm, halpaa bensaa hinkuu jotkut, ihmisarvoa jokainen.
Juuri tuon takia äärirasistinen, ihmisvihamielinen woke boikottiin.
Perustele! Sulla on puurot ja vellit sekaisin.
Muuta Venäjälle siellä ei ole ikinä ollut wokea !
Juuri tuon takia rasistit vöyhöttävät wokesta. Rasistin mielestä ihmisarvon määrittää toisen ihonväri ja sukupuoli ja seksuaalinen suuntautuminen.
Niillä joilla on rasistin mielestä väärä ihonväri ja väärä seksuaalinen suuntautuminen, ei ole rasistin mielestä mitään ihmisarvoa, eikä mitään oikeutta tasa-arvoon.
Kumma kun amerikasta, rasismin syntymaasta, lainattua woketusta vastustavat usein kutsuvat joitain ihmisryhmiä loisiksi tai saastaksi.
Ja me suomalaisethan ei olla koskaan oltu herrakansaa.Sen takia naiset sai ekana Euroopassa äänioikeuden, kaikki pääsi kouluun ja kansanterveyttä kehitettiin lääketieteellisin perustein eikä rahapussin paksuuden mukaan!
Tasa-arvo on Suomessa ollut meidän hyvinvointimme ja kehityksemme keihäänkärkenä!
Nytkö sitten piti lainata vieraita vaikutteita ja ruveta tyhmiksi ja ilkeiksi!
Kyllä kantasuomalainen erityisesti suomalainen poika ja mies on aina ollut melkoinen juntti kun vertaa vaikka keski-euroopan miehiin ja poikiin.
Siis Suomen perustuslain mukaista yhdenvertaisuutta noudattavat firmat konkurssiin?
Olet maanpetturi. Oletko nyt oikeassa maassa? Muualla on tilaa syrjiä, vainota, raiskata, kiduttaa ja tappaa. Ei Suomessa.
Persut ihailevat Venäjän yhteiskuntaa, koska siellä ei ole mitään woketusta eikä homotusta ja haluaisivat samanlaisen niin ihanan yhteiskunnan tänne Suomeenkin.
Mutta suomalaiset eivät halua tänne Venäjän kaltaista yhteiskuntaa.
Öyhötyspersuilla on vaikeaa kun pitäisi olla isänmaallinen ja kunnioittaa Suomen perustuslakia, mutta perustuslaki kieltää kaikenlaisen syrjinnän ja öyhötyspersu taas kannattaa kaikkien vähemmistöjen jyrkkää syrjintää. Tasa-arvo on öyhötyspersulle kauhistus ja kirosana.
Mitä on woke?
Kukaan ei kerro.
Se on sitä, ettei saa hakata vaimoa niin kuin huvittaa.
Woke on helppo määritellä negaation kautta. Esimerkiksi Venäjällä, Irakissa, Iranissa, Saudi-Arabiassa ja Pohjois-Koreassa woke on täysin tuntematon käsite. Nuo maat toimivat juuri kuten persut toivoisivat Suomenkin toimivan.
Tuo on niin totta joka sana!
Fazer ja Fiskars nurin.
Älkää käyttäkö koneen hissejä
Hyvä!
Eipä se riitä pelkästään noiden firmojen boikotointi.
Wokeen kuuluvaa DEI-ohjelmaa käyttävät mm seuraavat yhtiöt: Alko, Olvi, Posti, Fazer, Digia, Kone, Kemira, Fiskars, Fortum, Neste, Kuusakoski, Skanska, Stora Enso, Enento, Kesko, SOK, Veikkaus, Mehiläinen ja Terveystalo.
Se on öyhötyspersulle kova paikka kun pitää boikotoida Alkoa...
Hyvä tietää.
Eihän teidän persujen ole hyvänen aika vapaaehtoisesti pakko tehdä itsestänne tuollaisia uuvatteja? Vai onko?
On huvittavaa että sinä kuvittelet persun kykenevän ajattelemaan itsenäisesti. Persu on lukenut jostain äärioikeiston öyhötyssivustolta että woke on pahuutta. Joten woke paha.
Siihen loppuu persun kaikki ajattelu. Woke paha öyh öyh.
Joo muistahan sitten öyhötyspersu, että et saa käydä Alkossa etkä käyttää Olvin tuotteita, etkä saa käyttää mitään Nesteen tuotteita kuten bensaa, dieseliä, öljyä, etkä käyttää Fortumin sähköä, etkä käyttää mitään Kemiran tuottamia kemikaaleja, etkä käyttää Postin palveluita, etkä käydä missään Keskon ja SOK:n ketjuihin kuuluvissa liikkeissä.
Aika vaikeaksi menee boikotoivan öyhötyspersun elämä.