Täällä on vielä Barrichello

Huusi mun työkaveri, kun oli tyhjennetty koulu ja kiireisenä olin jo pois lähdössä. Mä siihen vastasin, ai se formulakuski. Mutta väärinhän mä olin kuullu. Oli siis sanonut, pari kelloo.

Että ei tää elämä aina oo niin vakavaa, vaikka synkkiä aikoja eletään.

12

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Barrichellon barrikadit koulun akkunoihin ja uksiin. Zombie outbreak. Yhdistelin asioita toisesta aloituksesta mihin olin kommentoinut. Joskus muuttohommissa ja kiinteistöjen tyhjennyksissä ne kantajat saavat ottaa mukaansa tavaraa koteihinsa, kuten toimistotuoleja jne. Pöllin mä kerran yhen suojahaalarin. Näytti valkoiselta hazmat-puvulta 👌. Teippiäkin olen "lipastanut". Teippasin sillä myöhemmin hankkimiani joululahjoja kasaan.

      • On noissa yksityisissä kohteissa saanu ottaa, kerran purettiin kokonainen poliisiasema. Sieltä jäi kaikkee lukkoja ja lediturvavaloja. Kunnalla on paljon tarkempaa, viedään noihin varastoihin vaan, tuskin noista monikaan tulee enää käyttöön.


    • Anonyymi

      Lakkautettiinko koulu.. vai?

      - Sheena

      • Ei tätä sentäs lakkautettu. Oli vaan väistötiloissa. Remontin myötä tuli uudet kalusteet. Ja noissa väistötiloissa oli sitten käytetty tollasiin patterikelloja. Eli normi, mitä yleensä kotona näkee keittiön seinällä.


      • JeroP kirjoitti:

        Ei tätä sentäs lakkautettu. Oli vaan väistötiloissa. Remontin myötä tuli uudet kalusteet. Ja noissa väistötiloissa oli sitten käytetty tollasiin patterikelloja. Eli normi, mitä yleensä kotona näkee keittiön seinällä.

        Oppilaat on nykyään niin veteliä että ajannäyttäjiksi pitää hankkia Dalin kelloja.


      • scrg kirjoitti:

        Oppilaat on nykyään niin veteliä että ajannäyttäjiksi pitää hankkia Dalin kelloja.

        Joo niinhän se on.

        Ja kaikki ei osaa ees katsoa aikaa viisarikellosta.

        Ja yhdessä mun kuvaus kohteessa olikin kello kuin dalin teoksessa. Mutta se oli aikuiskoulutuskeskus.


      • Anonyymi
        scrg kirjoitti:

        Oppilaat on nykyään niin veteliä että ajannäyttäjiksi pitää hankkia Dalin kelloja.

        Valuu kuin nukkuvan käsi pulpetin yli. - cu-


      • Anonyymi
        JeroP kirjoitti:

        Ei tätä sentäs lakkautettu. Oli vaan väistötiloissa. Remontin myötä tuli uudet kalusteet. Ja noissa väistötiloissa oli sitten käytetty tollasiin patterikelloja. Eli normi, mitä yleensä kotona näkee keittiön seinällä.

        No hyvä, ettei kaikkia kouluja lakkauteta.. Toivottavasti remontti onnistui. Joskus käy niin ikävästi, että esimerkiksi koulun sisäilmaongelmat senkun pahenee rempan jälkeen.

        Meillä paloi kerran kerrostalon vastaremontuitu sauna.. Olivat remppahenkilöt jättäneet työkalut kiukaalle "jos vielä tarttee viimeistellä jotain". Kiuas meni automaattisesti päälle ilalla ja koko sauna paloi. Sitten alkoikin perustavanlainen ylimääräinen remppa.

        - Sheena


    • Kyllä määkin oon kuullu väärin ja joskus siitäkin on voinnu saada huumoria aikaiseksi.

      • Juu, nää on just parhaita, kun sen kiireen keskellä tulee tälläsiä hauskoja juttuja. Ja onneks on nyt huumorintajusia työkavereita. Auttaa jaksaan taas eteenpäin.


    • Anonyymi

      Eräs nuori mutta täysikäinen neito tuli ekstraamaan palvelualan yritykseen. Hän ei ymmärtänyt koska työaika alkaa kun se ilmoitettiin 18.00-muodossa. Niin että kuudelta..
      M

      • Mulla taas ongelma, kun noi britit ei käytä 24 tunnin kelloa, vaan aina pitää muistaa am ja pm.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1333
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      693
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe