Liityin karanteenikaraoke ryhmään facebookissa.
Loistavia laulajia, vielä vastaan ei ole tullut kuin loistavia.
Ketä porukka tykkää kuunnella? Voisin ottaa seurantaan.
Karanteenikaraoke facebookissa
12
1134
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä on tosi paljon upeita laulajia ja esityksiä. Ykis on jäänyt oikein erityisesti mieleeni. Joku joskus lauloi Riki Sorsan "Joki" kappaleen upeasti ja se oli vielä jossain luonnon helmassa kuvattukin, joten myös tunnelma oli kerrassaan ihana. En yhtään muista kuka sen esitti, ja ilmeisesti video on poistettu, koska en haullakaan sitä löydä. Harmi kyllä, niin mielelläni kuulisin sitä vielä
- Anonyymi
Mikä tuollainen rytmihyytelö on? Joku yhtyekkö?
- Anonyymi
Kyllä siellä hukassa on yksi äänialaansa etsivä persoona. Tai tuskin sitä etsii. Yleensä harjoittelulla ääni paranee, mutta näin ei ole käynyt tämän kohdalla. Harmittavasti tuolta saa poistaa vanhat videonsa ja kaikki hyvä lähti.
Mutta niinhän se on, että kun kerran laittaa Internetiin jotakin, jää se sinne ikuisesti. Niin nämäkin. - Anonyymi
Kyllä, tänäänkin tuli sellasia sulosointuja.
- Anonyymi
En tiedä, miksi osuu kohdalleni aina tämä sama tyyppi. Katselen vaan ja ihmettelen, että kyllä jotkut ( joku) kehtaa. Tykkäyksiäkin saa kymmeniä, ellei jopa satoja.
Hyvät laulajat jää monesti taakse.
Huvinsa kullakin. - Anonyymi
Mielenkiinto menee, kun aina tulee vastaan vain samoja kappaleita. Joka päivä laulettuna siis uudestaan. Maailmassa olisi lauluja vaikka kuinka paljon, mutta ilmeisesti "taito" ei riitä kuin yhteen kahteen lauluun. Kuuntelen mieluummin radiota, vaikka sielläkin soi aina samat. Siitä huolimatta.
- Anonyymi
Ihan hirveää ulinaa ja huonolaatuista kuvaa ja samat biisit tosiaan yhdeltä viikkoja viikkoja aina vain huonompaan versiona. Ehkä on parempi lähteä itse pois ryhmästä. Hyvät biisit ja laulajat jäävät jalkoihin.
- Anonyymi
Pyysin laulamaan huumori biisin, niin saisi nauraa.
Eihän se edes osaa sitä.- Anonyymi
Loirin naurulaulu (naurava kulkuri) on teknisesti haastava, olen joskus naisena kokeillut, kurkkuun sattui viikko sen jälkeen niin en ole enää viitsinyt ääntä (ja yleisöä) kiusata😅 vaikka mulla oli kyllä hauskaa...muista en tiedä🤭
- Anonyymi
Mielestäni tärkeämpää, , kuin se että laulaa hyvin on se,, että ujoudesta huolimatta uskaltaa olla oma aito itsensä,, ja tulkita laulut omalla tyylillä. Tykkkää tai ei. Ei elämä ole niin vakavaa ja laulu kuuluu kaikille! Enemmän pitäis antaa tilaa meille tavallisille laulajille.
- Anonyymi
Tähän kommenttiin kyllä yhdyn. Karaoken tarkoitus on että jokainen rohkenee laulaa äänellään, fiilistellä omaa pikku showta ja nauttia laulun tuomasta hyvästä fiiliksestä. Karaoke myös yhdistää laulamisesta pitäviä ihmisiä, helppoja keskustelun avauksia meille suomalaisille jutella musiikista ja lauluista.
Kyse ei ole ammattilaisten esityksistä, joista ihmiset ovat valmiita maksamaan lippurahat että pääsevät kuuntelemaan/tanssimaan. Ammattilaisilla on myös aina samat biisit setissä joita ovat viilanneet huolella toisten ammattilaisten kanssa.
- Anonyymi
Miksi yksi ihminen laulaa koko ajan samoja lauluja tuonne ryhmään. Haluan kuunnella erilaisia kappaleita ja sitten tämä vanhempi rouvashenkilö lurrittaa aina ne samat karaokelaulut. Pystyykö henkilön estämään?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38889Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30633Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568- 24541
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17533Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17513