Tää ei oikeestaan edes kuulu tänne palstalle, mutta kysyn nyt kuitenkin. Minulla käy asiakkaana eräs mies, alusta asti välillämme on ollut huikea vetovoima. Ymmärrämme toisiamme ilman sanoja ja olemme täysin samalla aaltopituudella, kumpikin varmasti tunnistaa tämän. Meillä on myös eräs yhteinen harrastus ja koemme ihania hetkiä sen parissa. Nyt viime aikoina välimme on syventyneet entisestään. Miehelle on tullut valtava tarve auttaa minua kaikessa. Hän tuo minulle työtarvikkeita. Laittaa viestiä myöhään illalla, onko minulla varmasti kaikki tarvittava. Tuntuu, että häne tekee tikusta asiaa, kunhan saa vain olla seurassani. Soittelemme ja viestittelemme milloin mistäkin syystä. Nyt viimeksi hän tarjosi apuaan eräässä asiassa. Hän ehdotti, että käyttäisin erään hänen sukulaisensa palveluita, kun olin aikaissa maksaa eräälle kalliimmalle yritykselle. Nyt vaan herää tunne, että onko miehen tarkoitusperät varmasti aidot eli haluaako hän vilpittömästi auttaa. Jos näin on, hänen täytyy olla palavasti rakastunut minuun.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Miten niin vilpittömät, ettäkö toimisi täysin pyyteettömästi puhtaasta ihmisrakkaudesta. Ihmissuhde on odotuksia että saa jotain mitä kokee puuttuvan elämästään. Etkö itse muka sitten odota mieheltä mitään. Tämähän tekee jo paljonkin eteesi.
- Anonyymi
Mutta voinko olla varma, että mies on kiinnostunut? Kyllähän tuo vahvasti vaikuttaa siltä.
- Anonyymi
Niin vaikuttaa.
- Anonyymi
” Hän ehdotti, että käyttäisin erään hänen sukulaisensa palveluita, kun olin aikaissa maksaa eräälle kalliimmalle yritykselle. ” Mahtava stoori palstagubbe sukuyrityksen sisäänheittäjästä🤦♀️
- Anonyymi
No, tätä synkkaamista on meillä ollut jo parin vuoden ajan. Ja tosiaan yhteinen vahva harrastus on meillä. Tämä sukuyritys tuli esille vasta ihan viime aikoina. Ja kyllä tämä mies ihan oikeassa oli toisen yrityksen kalleudesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901663
- 861413
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..16945- 48929
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su43831Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.120687Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83666Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30651Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45597