Tapailemani mies

Anonyymi-ap

Hei. Tapailen tällä hetkellä miestä jonka bongasin deittisovelluksesta. Alussa juttelimme taukoamatta, juttua riitti molemmilta ja tuntui hyvin oikealta ja muntyyppiseltä henkilöltä.
Näimme viikko sitten jolloin treffien lopussa mies pytää vielä 2 otteeseen näkemään uudestaan. Avautuu hyvin henkilökohtaisista asioista mulle ja on avoin. Pari päivää tapaamisen jälkeen hän hiukan hidastuu viesteissä mutta laittaa päivittäin jotain. Eilen kysyin suoraan kiinnostaako häntä enää jutella ja vastasi siihen että haluaa ottaa rauhassa näiden asioiden kanssa, sanonut aikaisemminkin. Lisäksi haluaisi vielä nähdä ensi viikolla.
Eilen ei tullut hänen aloitteesta viestinviestiä joten laitin itse, johon vastasi, meni juhliin ja nyt ei ole vielä vastannut. Eli ihan selkeästi häntä ei kiinnosta yhtään.
Onko tää nyt asia mitä seuraan ja katson laittaako vielä ennen ensviikkoa viestiä? Vai onko tää selkeä nono. On olemukseltaan rauhallinen tyyppi, mutta tää "no contact" ilman mitään syytä mietityttää kyllä mua. Onko se aidosti sitä että haluaa vaan "ottaa rauhassa". Sanoi eilen kans ettei tapaile muita ja aikasemmin ettei juttuele edes muille kun mulle. Tiedä sitten..
Kai alan vaan olemaan niin kiinnostunut että tällaset redflagitkin menee läpi ja yritän uskoa että hän puhuu totta. Miehet vastatkaa!

6

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Up!

      • Anonyymi

        Miehessä on ällöä liian valkaistut hampaat ja pyykkilauta vatsa. Mies luulee että naiset tykkää pyykkilauta vatsasta. Mutta vatsakas mies on ihana pehmeä ja lämmin. Jos yrittää pukeutua liian muodikkaasti ei ei sellainen ei onnistu perus suomalainen mies vetoaa naisiin.


    • Anonyymi

      Nopeat syövät Hitaat! Suomessa on yli miljoona yksinäistä ihmistä hautaan asti.
      Opettele elämään muuttuneessa yhteiskunnassa,ota ja anna vielä kun on mahdollista.
      Rikkaus on tavata muita,jos kiellät tämän.Olet juuri lopettanut ihan itse Geimit.

    • Anonyymi

      Emme tiedä mitä miehen mielessä on, mutta jos hän haluaa edetä rauhassa niin eikai siinä mitään pahaa ole. Hän kuitenkin haluaa edetä.
      Ei kannata tehdä hätiköityjä johtopäätöksiä.
      Asiat selkenee aikanaan.

      • Anonyymi

        Kiitos vastauksista. Joo tosiaan sanoi taas tänään että "haluan ottaa rauhassa" kun puhun viestihiljaisuudesta. Joka päivä ollaan kyllä puhuttu nyt2,5vko mutta nyt puoli viikkoa täysin mun aloitteesta, lyhyitä juttuja. Eilen oli pisin aika ku en laittanut mitään muuta ku aamulla vastasi edellispäivän viestiin. Kysyy kuitenkin mun jälkeen kuulumiset.
        Onko kyllä hankalaa kun ei YHTÄÄN tiedä mitä sen päässä liikkuu. Kuitenkin sanoi haluavansa nähdä, ja sovittiin nyt lauantaina. Mutta miksi tyyppi oli ennen tapaamista aktiivinen, tapaamisen jälkeen myös hetken ja kertoo edelleen haluavansa nähdä, mutta puhutaan todella vähän tässä välissä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos vastauksista. Joo tosiaan sanoi taas tänään että "haluan ottaa rauhassa" kun puhun viestihiljaisuudesta. Joka päivä ollaan kyllä puhuttu nyt2,5vko mutta nyt puoli viikkoa täysin mun aloitteesta, lyhyitä juttuja. Eilen oli pisin aika ku en laittanut mitään muuta ku aamulla vastasi edellispäivän viestiin. Kysyy kuitenkin mun jälkeen kuulumiset.
        Onko kyllä hankalaa kun ei YHTÄÄN tiedä mitä sen päässä liikkuu. Kuitenkin sanoi haluavansa nähdä, ja sovittiin nyt lauantaina. Mutta miksi tyyppi oli ennen tapaamista aktiivinen, tapaamisen jälkeen myös hetken ja kertoo edelleen haluavansa nähdä, mutta puhutaan todella vähän tässä välissä

        Up...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3070
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      8
      2117
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1732
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1056
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      982
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      956
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      687
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      645
    Aihe