Ei näköjään vielä. Vajaat kymmenen minuuttia. Päänsärkypäivä lähenee loppuaan. Ei siks että oisin juonu, mutta lauantaina on usein. Mikä päivä teillä on päänsärkypäivä?
Mutta joka tapauksessa hyvää yötä kaikille ja parempaa huomista.
Onks nyt huomenna?
8
306
Vastaukset
- Anonyymi
Univaje ja liian vähäinen veden juominen voivat aiheuttaa hedaria. Tuo lauantaihin ajoittuminen kuulostaa siltä että se voisi elimistösi keino hälventää stressiä. Sama juttu kuin flunssaan sairastumisen suhteen eli ensin on stressi päällä ja sitten kun stressi laukeaa ja menee ohi niin flunssa saattaa tulla sen tilalle. Nyt on huomenna. Mitäs huomenna keksisi? Maanantaina siis. Onhan tässä silti ensin sunnuntai välissä. Mun täytyy hoitaa kämpillä juttuja tänään.
- Anonyymi
En mitään tiettyä, mutta silloin kun se tulee, niin se saattaa kestää monta päivää.
Hyvää Yötä. Ei ole tänään särkenyt päätä lainkaan. Eikä mun päänsäryille ole mitään tiettyä päivää, tosi outoa jos olis joku tietty päivä aina, kun se tulee. Ei edes viikottain särje. Mutta öitä sinnekin.
- Anonyymi
Päänsärky liittyy tiettyyn kohtaan kuukautiskiertoa ja hormonitoimintaan. Myös liian vähäinen veden juominen voi laukaista. Joskus kahvi voi aiheuttaa päänsärkyä.
Olet kuolemassa stressiin etkä syö, ei mikään ihme että prosessin edetessä ilmenee kaikenlaista vaivaa ja kroppa yrittää sua varoittaa.
xLinerJuu, ehkä miehillä on sitten viikkokierto.
No nyt taas syödään. Alan just syömään aamupuuro ja onhan tää perunaporkkanamuushipäivä taas.- Anonyymi
JeroP kirjoitti:
Juu, ehkä miehillä on sitten viikkokierto.
No nyt taas syödään. Alan just syömään aamupuuro ja onhan tää perunaporkkanamuushipäivä taas.Mitä sulla on porkkanaperunamuusin kanssa? Proteiinit?
xLiner - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sulla on porkkanaperunamuusin kanssa? Proteiinit?
xLiner...ja rasvat?
xLiner
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38869Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29607Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17493Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492
