Tustustun malleihin ja aioin autoa pelkästään itseni käyttöön. Vuode auton perässä näyttää monessa tapauksessa olevan kolmiosainen; jos halutaan käytävää vuoteen viereen, näyttää ratkaisuna olevan keskimmäisen osan poistaminen. Haluaisin nauttia unistani kahden hengen levyisessä sängyssä, mutta siihen kulkemisen kannalta tila sängyn sivulla olisi käytännöllisin (sen sijaan, että konttaa sänkyyn jalkapäädystä päin).
Oma rustaaminen on tietenkin aina yksi vaihtoehto, mutta tarjotaanko mihinkään merkkiin/malliin valmiina kahden hengen vuodetta (siis 2/3 sivuseinien välisestä etäisyydestä), joka jättäisi tilaa myös sivulleen?
Sänky retkeilyauton päädyssä, tila sivulle
10
287
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla oli rekeilyauto ja siinä on onkelma se että olin liian pitkä ja sänky lyhyt. Jaloille olisi pitänyt tehdä seinään reikä.
- Anonyymi
No miksi et tehnyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No miksi et tehnyt?
Ei ollut työkalua, soitin ramirenttiin ei ne siellä tiennyt asiasta mitään.
- Anonyymi
Jatkopalat on helppo tehdä.
- Anonyymi
Mielestäni retkeilyauton perässä vedettävä heteka olisi paras ratkaisu!
T. Bertil.- Anonyymi
Hetekaan kannattaa laittaa pyörät alle, niin tulee mukavammin perässä. Kalustepyöriä saa edullisesti Puuilosta. https://www.puuilo.fi/tamforce-vaunupyora-50mm-kaantyva-max-27kg?srsltid=AfmBOorDBG-_AbXzSfmvZtB7qWtjC07HRMuBVUi_v15MA-MoUu8FQlG3
- Anonyymi
Ja minä en Puuiloon mene koskaan. Todella huijareita .
- Anonyymi
Entäs ReijonDiesel
- Anonyymi
5709 km akku sökähti,uusi akku kun laitoin niin ei startannut ei mitään, eivät tienneet sitä REIJON DIESELISSÄ! Tilasin toisesta liikkeestä 2 sulaketta
- Anonyymi
Palstavahdin ei kannattaisi Reijon dieselissä kaveerata . Aina siellä Palstavahtia petetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017593
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075728- 835097
- 1394486
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113180- 542899
- 532802
- 612407
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102404Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562006