Jos työnantajakin käyttää tekoälyä, niin tietokoneet
päättävät kokonaan koko henkilöstönkin,.
Henkilöstöpäällikkö on tarpeeton -> potkut heti.
Työhakemukset tehtävä aina tekoälyllä.
12
320
Vastaukset
- Anonyymi
Työnhakijan kannattaa aina ensin laittaa useampikin tekoäly analysoimaan se yhtiö ja kaikki sen työntekijät läpikotaisin, ennen hakemuksen lähettämistä.
- Anonyymi
Monien työntekijöiden terveystiedotkin ovat saatavilla, jotka on syytä tietää ennen hakemuksen lähettämistä, kiitos hakkerit ja Elon MUsk!
- Anonyymi
kokemuksesta voin kertoa että mitä lyhempi hakemus ja ytimekkäämpi niin sitä paremmin vastataan...hakemukseen vaan koulut mitä on käynyt ja työpaikat jotka on alalle sopivia ja harrastukset... ei muuta... joskus olen saanut vastauksen muutamalla lauseella ...ihan hupasaa toimintaa työhakeminen.... naamataulua siisti ,selvä puhe ja katse silmiin haastatteluissa..näillä pärjää..menee ohi tekoälyn..eli lyhyt ja ytimekäs hakemus on paras .. liirum laarum .. olen ahkeraja.reipas ,rehellinen ....ihan tyhjänpäivästä kun kaikki kirjoittaa näin ja vie aikaa työnantajalta...jottai järkeä tähän työn hakemiseen valtiolta,,,usein parempiin ammateihin on hakemus englanniksi...näin erottuu jyvät akanoista..
- Anonyymi
firman varallisuus kannattaa tarkistaa jos on mahdollisuus....
- Anonyymi
Tuollaisellako kielelläkö kirjoitat hakemukses? Ei käy ainakaan minun alallani, jossa oikeakielisyys tärkeä asia
Kerran sain työpaikan, kun olin ainoa, jonka työhakemuksessa ei ollut yhtään kirjoitusvirhettä.- Anonyymi
niimpä kaikki riippuu ammatista... nykyään kaikki ammatit vaatii englannin osaamiset...kiitos siitä tietotekniikan.,,pelkällä ammatikoululla ei pärjää missään..eikä edes töihin oteta
- Anonyymi
Tekoälyllä tehdyt hakemukset on älyttömiä hakemuksia!...
- Anonyymi
Tekoäly sanelee hallusinaatioitaan ja pseudotiedettään, ei faktoja hakijasta.
- Anonyymi
ei taida joutoväen äly riittää tekoälyn käyttöön....
- Anonyymi
Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa turhasta ja maksullisesta tekoälystä.
- Anonyymi
Ihan sama millä ne hakemukset tekee sillä työttömällä ei ole pelkoa työhön joutumisesta. Työttömää ei palkata koska työtön on ihmisjätettä työnantajan näkökulmasta katsottuna.
- Anonyymi
Oikeestikin työnantaja haluaa tietää hakijasta faktoja eikö tekoälyn generoimaa puppua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909