Tapahtuuko seurakunnassasi ihmeitä?

Nyt on aika panna epäilijöille luu kurkkuun. Kirjoittakaa niistä ihmeistä ja sairaiden paranemisesta, joita tapahtuu seurakunnassanne.
32300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Herjaaja lopetti herjaamisen.

Sitä ei tosin kukaan usko.

Äänestä

Aika hiljaista tuntuu olevan?....

Äänestä

Söin eilen viimeisen jogurtin ja päätin ostaa kaupasta lisää. Kuinka ollakaan: jogurtti oli tarjouksessa!

Sattumaa?

Ehei! Herra johdattaa omiaan, kun he rukoillen kulkevat.

1Äänestä

Tuossa aina auttelen yhtä hellaria arjen askareissa,se onkin sitten Jumala joka auttoi häntä?en minä kyllä ketään muuta huomannu kuka olis käskyttäny tai ohjannu minua. Ihme porukkaa nuo hellarit,joku Jumala on aina joka paikassa. Pitää näköjään lopettaa nuo auttamiset niin saa nähdä mitä siitä seuraa?

Äänestä
  • Ateistin naapurissa asui uskovainen kristitty rouva. Joka päivä kun rouva rukoili, ateisti kuuli hänet ja ajatteli itsekseen: "Tuo nainen on tosiaan hullu, kun rukoilee noin. Eikö hän tiedä, ettei Jumalaa ole?"
    Monta kertaa kun rouva rukoili, ateisti meni hänen talolleen ja kiusasi sanomalla: "Nainen, miksi rukoilet kokoajan? Etkö tiedä, ettei Jumalaa ole?" Mutta Rouva vain jatkoi rukoilemista.

    Eräänä päivänä rouvalta loppui ruoka. Kuten tavallista, hän rukoili Jumalaa selittäen tilannettaan ja kiittäen siitä, mitä Jumala hänelle tekisi. Ja kuten tavallista, ateisti kuuli rouvan rukouksen ja ajatteli itsekseen: "Heh, minäpä näytän tuolle naiselle ja korjaan tämän asian kerralla kuntoon."

    Ateisti meni ruokakauppaan, osti kasan ruokaa, vei ne rouvan talolle, laittoi ruoat oven eteen, soitti ovikelloa ja meni sitten puskaan piiloon odottamaan nähdäkseen mitä rouva tekisi.

    Kun rouva sitten avasi oven ja näki ruoan, hän alkoikin ylistämään Jumalaa koko sydämestään, hyppien, laulaen ja huutaen. No, ateisti hyppäsi silloin äkisti puskasta ulos ja sanoi: "Sinä vanha, järkeä vailla oleva, hullu nainen: Jumala ei ostanut näitä ruokia, minä ne ostin!"

    Kuultuaan tämän rouva alkoi juoksemaan eestaas kadulla huutaen, käsiään heiluttaen ja ylistäen Jumalaa entistä kovemmin.

    Kun ateisti sai naisen hihasta lopulta kiinni, hän kysyi, että mikä tässä nyt oikein on ongelmana? Jolloin rouva vastasi: "Tiesin, että Jumala vielä antaa minulle ruokaa, mutta en tiennyt, että Hän pistää jumalattoman ateistinaapurini maksamaan ne!"

    Äänestä

Ei Jumalakaan voi herjaajille mitään.

Ne paholaisen vallassa.

Äänestä
  • Saatana on voimakkaampi kuin Jumala.

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Saatana on voimakkaampi kuin Jumala.

    Ei ole, vaan saa helpommin vallan ihmisessä tai ihminen itse antaa sen sille.

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Saatana on voimakkaampi kuin Jumala.

    Oho. Tykkäsin tästä vahingossa… No voi Perkele!👹😹👍

    Äänestä

Kyllä Jumala sanassaan lupaa ihmiselle voimaa, mutta ihminnen mieluuimmin luottaa lihan käsivarteen ja paholaiseen.

Äänestä

Sukulainen kuoli ja poltettiin. Rukoilimme Jeesusta ja hän herätti hänet kuolleista!

Oli se valtava ihme ja ilo, kun lapset saivat isänsä takaisin. Vaimokin on riemuitsi.

Äänestä
  • Vaimo kyllä ajatteli että taasko pitää tuolle kuolleelle jalat levittää

    Äänestä

  • Siis elävä tuhka kasa.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Siis elävä tuhka kasa.

    Ja sille pitää jalat levittää. Tutkimattomia ovat Herran teot

    Äänestä

Ihmeesti tuntuu rahat häviävän.

Äänestä

Jokaiselle tulee kuolema, lasargukselle jopa kaksi !

Pääteema uskossa on sielun pelastus, parantumiset on vähemmän tärkeää.

Ajatelkaa mitä luemme raamatusta mm, ..jos me vain tätä aikaa varten olemme uskossa, olemme kaikkia ihmisiä surkuteltavampia !

Eikö tuo aseta prioriteetit järjestykseen häh !

Äänestä

Mitään ihme parannuksiaei ole olemassa. Kaikkeen tarvitaan lääketiedettä. Paitsi ummetus lähtee laksatiivilla, mutta sekin on lääketiedettä

Äänestä

Kuolemakin on ihme.

Äänestä
  • Se kuuluu kauppaan. Tasapuolisesti kaikille kerran ja lopullisena.

    Äänestä

Vuosi sitten vioittunut olkapääni haittasi elämääni ääriasennoissa. Avasin Tv7n rukousohjelman aikana ja kohta eräs rukoilija kertoi, kuinka hänen olkansa parani, erään ulkomaisen rukoilijan välityksellä. Hän käski ojentamaan kättään kuvaruutua kohti ja siinä rukouksen aikana käsi parantui heti. Tämä Tv7n rukoilija teki samoin. Ojensin kipeän käteni kuvaruutua kohti, hän rukoili lyhyesti käskien käden parantua Jeesuksen nimessä. Käteni parantui heti. Käteni toimii nyt kivutta normaalisti. Kiitos Jeesukselle.

Äänestä
  • TV7 kyllä yleensä kunnostautunut sotarikosten ja kansanmurhan ihannointiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    TV7 kyllä yleensä kunnostautunut sotarikosten ja kansanmurhan ihannointiin.

    Mielestäni Tv7 puolustaa tervejärkisesti myös Istaelin torjuntaa, oman kansansa murhaa, jälleen kerran. Monet kerrat islam on sitä yrittänyt. Euroopan idioottien hurratessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Mielestäni Tv7 puolustaa tervejärkisesti myös Istaelin torjuntaa, oman kansansa murhaa, jälleen kerran. Monet kerrat islam on sitä yrittänyt. Euroopan idioottien hurratessa.

    Tervejärkisesti Trump lopetti Israelin sotarikokset ja kansanmurhan, jotka eivät palvelleet yhtään mitään tavoitetta eikä niillä saavutettu yhtään mitään. Pahennettiin vain omaa asemaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Tervejärkisesti Trump lopetti Israelin sotarikokset ja kansanmurhan, jotka eivät palvelleet yhtään mitään tavoitetta eikä niillä saavutettu yhtään mitään. Pahennettiin vain omaa asemaa.

    Euroopan idiootti on taas puolustamassa terroristeja. Israelin kansanmurhan yrityksestä. Israelin jälkeen sinä olisit seuraava.

    Äänestä

  • Osuiko käsi kuitenkin hieman alemmas

    Äänestä

  • Taisi käsi käydä hieman alempana kuin olkapäässä

    Äänestä

Uusi uskonpuhdistus on alkamassa. Uskovaiset paljastavat joukoissaan olevat pedofiilit ja kaappihomot. Vain näin toimien he lunastavat itselleen taivaspaikkansa.

Äänestä

HELL ihme hiihtäjiä.⛷️

Äänestä

Ihme on tapahtunut, ukolla ei enää seiso, ei tarvitse jalkoja levittää. Kiitos herra, saan lauantai iltana käydä levolle ilman pakollista panoa

Äänestä

Kun ei ole seurakuntaa, ei ole ihmeitäkää.
Jooelin kirjan ennustus odottaa toteutumistaan.
Nykyään seurakunnat vain tappelee keskenään paremmuudestaan.
niinpä Jooelin kirjan ennustus odottaa toteutumistaan.
Nyky seurakunnat kuuluu kolmanteen kastiin, tarkoittaa: torailevat keskenään.
kaukana tempausseurakunnasta taivaaseen koska Jeesus ei sietäisi taivaassa nykyistä keskenään sotivaa torailevaa sakkia joita kutsumme KRISTITYIKSI jotka työnsivät ulos senkin joka halusi sisään tulla, kaikessa ylimielisyydessään asettivat itsensä tuomareiksi aivan niinkuin fariseukset Jeeasuksen aikana. Kirjanoppineet jotka hakkasivat korkeimman pyhän ristille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on aika panna epäilijöille luu kurkkuun. Kirjoittakaa niistä ihmeistä ja sairaiden paranemisesta, joita tapahtuu seurakunnassanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu